Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Aktuality

Zoradiť podľa:

Zoradiť podľa:

Aktuality - Júl 2018

Termíny školských prázdnin v školskom roku 2018/2019

Kategória: Aktuality

Vyberáme z časti Riadenie školy Ponúkame prehľad jesenných, vianočných, polročných, jarných, veľkonočných a letných prázdnin v školskom roku 2018/2019.

Prevencia počas horúčav

Kategória: Aktuality Autor/i: uvzsr.sk

Vysoké teploty prinášajú zdravotné rizíká, ktoré môžu spôsobovať vážne kolapsové stavy. Záťaž teplom môže viesť k poklesu výkonnosti, zvýšenej únavnosti, môže spôsobiť prehriatie organizmu so zvýšením telesnej teploty, malátnosťou, ospalosťou, bol...

Informačné semináre k výzve na podporu čitateľskej, matematickej a prírodovednej gramotnosti v ZŠ

Kategória: Aktuality

MŠVVaŠ SR organizuje informačné semináre pre žiadateľov o nenávratný finančný príspevok k výzve Čitateľská, matematická a prírodovedná gramotnosť v základnej škole.

Obdobie práce študenta na dohodu sa do dôchodku ráta len ak si neuplatní odvodovú úľavu

Kategória: Aktuality Autor/i: socpoist.sk

Obdobie práce študentov na dohodu sa im nie vždy zaráta do dôchodku. Môže sa započítať len vtedy, ak si neuplatnia tzv. odvodovú úľavu na platenie dôchodkového poistenia na jednu dohodu pri príjme do 200 eur mesačne.

Knižný štvrtok - Wolters Kluwer

Kategória: Aktuality Autor/i: wolterskluwer.sk

Využite výnimočné, časovo ohraničené zľavy na vybrané tituly Wolters Kluwer. Ponuka platí len dnes! Vydavateľstvo Wolters Kluwer si pre vás pripravilo akciu Knižný štvrtok. Počas Knižného štvrtka budete mať možnosť nakúpiť v našom internetovom obc...

Čerpanie neplateného voľna zamestnanec Sociálnej poisťovni neoznamuje

Kategória: Aktuality Autor/i: socpoist.sk

V súvislosti s čerpaním pracovného voľna bez náhrady mzdy nemajú zamestnanci voči Sociálnej poisťovni žiadne povinnosti, a to ani vtedy, ak sa v tomto období rozhodnú napr. pre brigádu v zahraničí. Všetky povinnosti za nich rieši ich zamestnávateľ.

Rezort školstva pridal ďalšie hodnotiace kolá výzvy Čitateľská, matematická a prírodovedná gramotnosť v ZŠ

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Školy budú mať viacero príležitostí požiadať o príspevok z dopytovo orientovanej výzvu Čitateľská, matematická a prírodovedná gramotnosť v základnej škole. O finančné prostriedky môžu žiadať základné školy z celého Slovenska. 

Zdravotné poisťovne prestali vydávať „klasické“ preukazy poistencov osobám s občianskym preukazom s elektronickým čipom

Kategória: Aktuality Autor/i: slovensko.sk

Slovenské zdravotné poisťovne od júla 2018 prestali vydávať „klasické“ preukazy poistencov osobám, ktoré už majú občiansky preukaz s elektronickým čipom (eID kartu). 

Seminár k aplikácii vzdelávacích programov pre žiakov so zdravotným znevýhodnením

Kategória: Aktuality Autor/i: statpedu.sk

Štátny pedagogický ústav organizuje 19. septembra od 9.00 hod seminár k aplikácii vzdelávacích programov pre žiakov so zdravotným znevýhodnením.

Ochrana pred kliešťom

Kategória: Aktuality Autor/i: www.uvzsr.sk

Miesto uštipnutia kliešťom nie je vo väčšine prípadov bolestivé. Infikované kliešte môžu uštipnutím preniesť ochorenie na človeka. Preto je dôležité snažiť sa vyhnúť uštipnutiu kliešťom. A ak sa tak stane, treba ho čo najskôr odstrániť.

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk