Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Aktuality

Zoradiť podľa:

Zoradiť podľa:

COVID-19

Návrat do škôl 2021 s účinnosťou od 10. 5. 2021

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Materiál „Návrat do škôl 2021“ s účinnosťou od 10.05.2021 je primárne určený zriaďovateľom základných škôl, stredných škôl a školských zariadení a pre ich riaditeľov.

Epiketa - praktický sprievodca opatreniami a odporúčaniami pre pobyt na letných terasách

Kategória: Aktuality Autor/i: uvzsr.sk

Na terasu vstúpte s nasadeným rúškom/respirátorom, vydezinfikujte si ruky a takto sa usádzajte k stolu. Ak ide o prevádzku s obsluhou a personál neurčí inak, nechajte sa obslúžiť a nechoďte osobne k výčapu či pokladnici. Miesto na sedenie si vyber...

Uznesenie vlády upravujúce zákaz vychádzania prináša aj uvoľnenie opatrení v školstve

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

V bordových okresoch bude platiť od 3. mája výnimka zo zákazu vychádzania do školy pre deti a žiakov bez potreby preukazovania sa negatívnym testom. Výnimka bude platiť aj pre sprevádzajúcu osobu. Pri návšteve školy sa žiaci nebudú musieť preukazo...

Pandemická komisia odporučila ukončiť pravidelné testovanie v školách

Kategória: Aktuality Autor/i: aktuality.sk

Pandemická komisia považuje za vhodné ukončiť pravidelné testovanie v školách a nahradiť ho intervenčným testovaním v školských zariadeniach. 

COVID-19 Návrat do škôl 2021 - od 26. 4. 2021

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Na základe platného rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu a uznesenia Vlády SR sa upravuje vyučovanie v školách a prevádzka v školských zariadeniach od 26. apríla 2021 na základe COVID AUTOMATU.

Regionálna charakteristika obmedzení na školách

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Ministerstvo zdravotníctva SR každý týždeň v utorok zverejní aktuálne informácie o situácií v jednotlivých okresoch na základe COVIDOVÉHO AUTOMATU. V závislosti od toho Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR dáta zapracuje do interaktívn...

Covid školský semafor - manuály opatrení - aktualizované 19. 4. 2021

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR aktualizuje manuály pre školy a školské zariadenia, ktoré upravujú organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania pre školský rok a akademický rok 2020/2021.

COVID-19 Cez víkend sa budú očkovať učitelia 2. dávkou vakcíny

Kategória: Aktuality Autor/i: health.gov.sk

Učitelia, ktorí boli očkovaní prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, dostanú v týchto dňoch termín na druhé očkovanie.

COVID-19 Vyhláška ÚVZ SR s účinnosťou od 19. apríla 2021 - vstup do priestorov a prevádzok zamestnávateľa

Kategória: Aktuality Autor/i: uvzsr.sk

19. apríla 2021 nadobúda účinnosť vyhláška ÚVZ SR č. 187, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k režimu vstupu osôb do priestorov prevádzok a priestorov zamestnávateľa.

Výzva Slovenskej komory učiteľov k ochrane zdravia pri návrate žiakov do škôl

Kategória: Aktuality Autor/i: sku.sk

Slovenská komora učiteľov zverejnila výzvu k ochrane zdravia pri návrate žiakov do škôl. Dôrazne žiada ministerstvo školstva a ministerstvo zdravotníctva, aby návrat do škôl a školských zariadení bol primárne zameraný na bezpečnosť všetkých účastn...

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk