Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Riadenie školy

Zoradiť podľa:

Zoradiť podľa:

Delegovanie do rady školy

Odvolanie delegovaného pedagogického zamestnanca N

Autor/i: Mgr. Mária Stanislavová

Aký je postup odvolania delegovaného pedagogického zamestnanca z rady školy? Na pedagogickom stretnutí jej štyria z piatich pedagogických zamestnancov vyjadrili svoju nedôveru slovne a hlasovaním. Komunikácia s pedagogickým zamestnancom je problém...

Delegovanie zástupcov zriaďovateľa N

Autor/i: Mgr. Mária Stanislavová

Ako treba postupovať pri delegovaní členov do rady školy v zriaďovateľskej pôsobnosti obce (mesta). Vychádzame zo zákona č. 596/2003 Z.z. a vyhlášky č. 291/2004 Z. z. V nadchádzajúcom období končí funkčné obdobie rady školy. Do novej rady školy, k...

Odvolanie delegovaného člena rady školy N

Autor/i: redakcia

Na programe zasadnutia obecného zastupiteľstva je aj bod Odvolanie členov rady školy delegovaných zriaďovateľom a delegovanie zástupcov zriaďovateľa do rady školy. Nemá takémuto kroku predchádzať písomné vyrozumenie? Po komunálnych voľbách nastala...

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk

  • Typ školy
  • Zriaďovateľ

Aktuálne články

Adaptačné vzdelávanie N

Publikované:

Adaptačné vzdelávanie - škola bez právnej subjektivity A

Publikované: Aktualizované:

Adaptačné vzdelávanie - Zmluva pre uvádzajúceho pedagóga z inej školy A

Publikované: Aktualizované:

Adaptačné vzdelávanie a zaradenie učiteĺky ZUŠ N

Publikované:

Otázka:  Učiteľka SŠ - tanečného konzervatória (predmet moderný tanec) má ukončené vzdelanie VŠ II. stupňa ekonomického zamerania. V minulosti 10 rokov tancovala v tanečnom súbore. Bola prijatá do zamestnania 1. 9. 2016 ako nekvalifikovaná, nakoľko v tom čase nebola možnosť externého štúdia na VŠMU v odbore Tanec. Túto možnosť VŠMU poskytuje až od akademického roku 2017/2018. Zamestnankyňa sa na štúdium prihlásila, ale nakoľko štúdium trvá 7 rokov, ukončí ho až v r. 2024. Ako mala byť táto zamestnankyňa zaradená? Mala byť zaradená aj do adaptačného vzdelávania ?

Adaptačné vzdelávanie pri pracovnom pomere na kratšiu dobu A

Publikované: Aktualizované:

Otázky: Začínajúci učiteľ je prijatý do pracovného pomeru na zástup počas práceneschopnsoti (asi 1 mesiac), bude prijatý ako nekvalifikovaný, pretože nebude spĺňať kvalifikačnú požiadavku – vyučovať aprobačné predmety jeho študijného odboru ani v rozsahu 1/3. V zákone v § 28 ods. 3 sa uvádza, že takýto pedagogický zamestnanec je povinný absolvovať a úspešne ukončiť adaptačné vzdelávanie do dvoch rokov. Kedy má však s ním začať? Čo v prípade, ak je zamestnanec prijatý len na krátke obdobie a teda vieme, že adaptačné vzdelávanie nedokončí? Patrí mu aj v tomto prípade príplatok začínajúceho pedagogických zamestnanca?