Vyhľadávanie vo výzvach

Projekty

Hlavná stránka Archív výziev 2017  

Zoradiť podľa:

Výzvy - August 2017

Grantový program Stredné školy a technika

Kategória: Výzvy

Nadácia Volkswagen Slovakia vyhlasuje grantový program určený výlučne pre stredné odborné školy. Jej cieľom je podporiť technické vzdelávanie na stredných odborných školách, sprístupniť najmodernejšiu techniku školám a zároveň podporiť motivovaných žiakov a učiteľov. Zasielanie prihlášok: do 30.9.2017 (nadacia-volkswagen.sk).

Záložka do knihy spája školy: Tajuplný svet knižných príbehov

Kategória: Výzvy

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knižnica Jiřího Mahena v Brne vyhlasujú 8. ročník česko-slovenského projektu pre základné školy a osemročné gymnáziá Záložka do knihy spája školy: Tajuplný svet knižných príbehov. Elektronické prihlášky sa prijímajú do 25. septembra 2017 (spg.sk).

6. ročník celoslovenského projektu pre stredné školy Záložka do knihy spája slovenské školy

Kategória: Výzvy

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlasuje k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 6. ročník celoslovenského projektu pre stredné školy Záložka do knihy spája slovenské školy: Literárne osobnosti môjho regiónu. Prihlášky sa prijímajú do 30. septembra 2017 (spgk.sk). 

Environmentálna výchova v škole – učenie i zábava

Kategória: Výzvy

Environmentálna výchova sa dá učiť aj tak, aby deti bavila a rozumeli jej. Dokázať to má projekt, ktorý sa volá Misia modrá planéta s Kozmixom. Pripravila ho Nezisková organizácia EDULAB a začína sa už v októbri tohto roka. Základné školy, ktoré oň majú záujem, sa môžu zaregistrovať od 10. septembra, pričom registrácia pre 350 tried je bezplatná.

Zamestnanecký grantový program ČSOB nadácie

Kategória: Výzvy

ČSOB nadácia vyhlasuje Zamestnanecký grantový program. Cieľom predkladaných žiadostí o podporu by malo byť zlepšenie kvality života komunity. Uzávierka prijímania žiadostí: 30. september 2017 (www.csob.sk). 

Oživené učebnice

Kategória: Výzvy

Múzeum mesta Bratislavy Detský a ateliér Múzeum má budúcnosť pozýva na konferenciu k projektu Oživené učebnice. Konferencia sa uskutoční 19. 9. 2017. Záštitu nad projektom a konferenciou prevzal Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu v Bratislave, Doc. PhDr. Ľudovít Hajduk, PhD. (minedu.sk).

Témou Európskej ceny za prevenciu kriminality 2017 je kybernetická bezpečnosť

Kategória: Výzvy

Európska sieť na predchádzanie tretsnej činnosti vyhlasuje súťaž o najlepší projekt v oblasti prevencie kriminality na vybranú tému. V tomto roku estónske predsedníctvo zvolilo tému kybernetickej bezpečnosti. Národné kolo súťaže, do ktorého možno projekty zasielať do 20. septembra 2017, sa uskutoční koncom septembra na ministerstve vnútra (minv.sk).

Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom

Kategória: Výzvy

"Obetovali to najvzácnejšie." Tak znie motto aktuálneho ročníka projektu Nenápadní hrdinovia, do ktorého sa žiaci a študenti stále môžu zapojiť a spoznať a zároveň zachytiť príbehy ľudí, ktorí mali odvahu vytrvať a nepodriadiť sa totalitnému režimu. Tento rok môžu študenti zasielať práce do 20. októbra 2017 (november89.eu).

10 dobrých skutkov - grantový program Nadácie Poštovej banky

Kategória: Výzvy

Nadácia Poštovej banky spúšťa grantový program 10 dobrých skutkov, prostredníctvom ktorého rozdelí 10 000 eur. Podporené budú projekty z oblasti sociálnej pomoci, zdravotníctva, športu či vzdelávania. Uzávierka prijímania žiadostí je do 22. 9. 2017 o 24.00 hod. (nadaciapabk.sk).

Národné športové centrum rozbieha ďalší ročník Európskeho týždňa športu

Kategória: Výzvy

Buď #BeActive, zapoj sa so školou alebo kolegami do Európskeho týždňa športu a ukáž, že šport ťa baví. Národné športové centrum (NŠC) je aj roku 2017 slovenským koordinátorom Európskeho týždňa športu, unikátnej iniciatívy Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe.  Európsky týždeň športu 2017 bude v dňoch od 23. do 30. septembra (minedu.sk).

V Bratislave sa uskutoční medzinárodná konferencia o vzdelávaní dospelých

Kategória: Výzvy

Národný ústav celoživotného vzdelávania ako národný koordinátor pre implementáciu Európskeho programu vzdelávania dospelých Vás pozýva na medzinárodnú konferenciu Vzdelávanie dospelých a celoživotné poradenstvo – problémy a riešenia“. Konferencia sa uskutoční 21. septembra 2017 v Bratislava (minedu.sk).

Zelené vzdelávanie

Kategória: Výzvy

Cieľom grantového programu Zelené vzdelávanie (Nadácia VW Slovakia) je podpora vzdelávania detí v oblasti životného prostredia a ekológie v spolupráci s materskými školami, základnými školami, občianskymi združeniami a neziskovými organizáciami podporujúcimi ekologické vzdelávanie detí. Uzávierka prijímania žiadostí je 10. októbra 2017.

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk