Vyhľadávanie vo výzvach

Projekty

Hlavná stránka Výzvy  

Zoradiť podľa:

Články, kampane

Inštitút pre pracovnú rehabilitáciu oslavuje 55 rokov

Kategória: Články, kampane Autor: PhDr. Dušan Piršel

História je svedectvom času. Malý krok zriadenia Inštitútu pre pracovnú rehabilitáciu občanov so zdravotným postihnutím sa stal veľkým krokom pre oblasť pôsobenia Inštitútu. 

Výzva Unicef a Unesco pre základné a stredné školy na Slovensku

Kategória: Výzvy Autor: statpedu.sk

UNICEF A UNESCO vyhlasuje výzvu pre základné a stredné školy na Slovensku. Výzva je určená pre tých, ktorí chcú pracovať s témou trvalo udržateľného rozvoja a globálnym vzdelávaním. Termín ukončenia tohtoročných projektov je 31. december 2018 (statpedu.sk).

Staňte sa Zelenou školou

Kategória: Výzvy

Do programu sa môže zapojiť každá materská, základná, stredná a špeciálna škola na Slovensku. Registrácia pre školský rok 2018/19 končí 15. septembra 2018 (zelenaskola.sk).

ELEKTROODPAD - DOPAD

Kategória: Výzvy

Prihláste sa do 2. ročníka projektu „ELEKTROODPAD- DOPAD.“ Získate metodickú podporu a financie na realizáciu svojich aktivít. Program je určený žiakom 2. stupňa základných škôl a pre stredné školy. Prihlásiť sa môžete do 12. 9. 2018 (zelenaskola.sk).

Európsky týždeň športu

Kategória: Výzvy

Európsky týždeň športu sa koná v 38 krajinách Európy od 23. do 30. septembra. Národným koordinátorom Európskeho týždňa športu na Slovensku je Národné športové centrum (www.tyzdensportu.sk).

Národní ambasádori odborného vzdelávania a prípravy

Kategória: Výzvy

Európska komisia vytvára sieť ambasádorov OVP – osobností v oblasti odborného vzdelávania, praktickej prípravy, remesiel a ich rozvoja, ktorých príbeh, profesionálna dráha a excelentnosť vo svojom odbore môže osloviť a inšpirovať mladých ľudí a pozitívne ovplyvňovať vnímanie OVP vo všeobecnosti. Uchádzači môžu prejaviť záujem písomne do 30. mája 2018 (klasifikacie.sk).

Podujatie #NOC Technology hosťuje aktuálneho podnikateľa roka Michala Weisa - softvérového mága svetovej armádnej a meteo špičky

Kategória: Výzvy Autor: Patrícia Žitňáková

Jedna z najobľúbenejších IT tech akcií roka sa blíži! Nadšenci nových technológií sa budú môcť zísť na podujatí Night of Chances Technology o niekoľko dní - 14. marca. 

Cena Nadácie Orange

Kategória: Výzvy Autor: Nadácia Orange, Barbora Oberučová

Výnimoční ľudia, ktorí svojou nezištnou prácou a odhodlanosťou robia zo Slovenska lepšie miesto pre život sa aj tento rok môžu uchádzať o Cenu Nadácie Orange. Na Slovensku jedinečné ocenenie práce mimovládnych organizácií otvára svoj nominačný proces už po deviaty raz. 

Európska dobrovoľnícka služba

Kategória: Výzvy

Európska dobrovoľnícka služba (EDS) mladým ľuďom umožňuje spoznávať nové kultúry a pomáhať tam, kde je to potrebné. Najväčší dôraz pri EDS je však vždy kladený práve na vzdelávací aspekt. Z dobrovoľníckej služby sa totiž mladí ľudia vracajú s novými vedomosťami a zručnosťami, ktoré im vo veľkej miere pomáhajú presadiť sa v budúcom profesijnom živote.

Vĺčatá pre učiteľov: Prihláste svoju školu na bezplatnú prednášku o využití edukačných hier vo vyučovacom procese

Kategória: Výzvy

V spolupráci s Nadáciou Orange sa ponúkajú Vĺčatá bezplatné prednášky, diskusie alebo workshopy pre školy. Všeobecná časť prednášok je určená všetkým učiteľom, konkrétne témy ako programovanie, história a ďalšie sú určené najmä učiteľom 2. stupňa ZŠ a učiteľom SŠ podľa ich špecializácie (vlcata.sk).

V. ročník týždňa HOVORME O JEDLE

Kategória: Výzvy

Centrum rozvoja znalostí o potravinách, n.o a Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora pozýva základné školy do diskusie o potravinách. Podujatie sa uskutoční od 16. októbra do 20. októbra 2017. Organizátori pripravili súťažno-vzdelávaciu aktivitu, literárnu súťaž a výtvarnú súťaž (opotravinach.sk).

Environmentálna výchova v škole – učenie i zábava

Kategória: Výzvy

Environmentálna výchova sa dá učiť aj tak, aby deti bavila a rozumeli jej. Dokázať to má projekt, ktorý sa volá Misia modrá planéta s Kozmixom. Pripravila ho Nezisková organizácia EDULAB a začína sa už v októbri tohto roka. Základné školy, ktoré oň majú záujem, sa môžu zaregistrovať od 10. septembra, pričom registrácia pre 350 tried je bezplatná.

Národné športové centrum rozbieha ďalší ročník Európskeho týždňa športu

Kategória: Výzvy

Buď #BeActive, zapoj sa so školou alebo kolegami do Európskeho týždňa športu a ukáž, že šport ťa baví. Národné športové centrum (NŠC) je aj roku 2017 slovenským koordinátorom Európskeho týždňa športu, unikátnej iniciatívy Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe.  Európsky týždeň športu 2017 bude v dňoch od 23. do 30. septembra (minedu.sk).

Zelená pre zelené nápady

Kategória: Výzvy Autor: minedu.sk

Šetriť energetickými zdrojmi či chrániť životné prostredie je výzvou pre dnešnú spoločnosť. Prostredníctvom rôznych nových nápadov ide o výzvu aj pre výskum a prax. Aktuálne môžu o zaujímavých ekologických riešeniach hovoriť inovátori aj podnikatelia spoločne na Green Summer School.

Na Slovensku štartuje inovatívny projekt NIMBUS, ktorý na základe princípov hier má pomôcť školám s učením.

Kategória: Výzvy

Občianske združenie Edufactory a Nezisková organizácia Edulab štartujú na Slovensku jedinečný projekt – putovný autobus,  ktorý v októbri  navštívi tri slovenské mestá – Košice, Žilinu a Bratislavu a umožní učiteľom a žiakom základných škôl vyskúšať si hravé učenie v praxi (2. 10. - Košice, 3. a 4. 10 - Žilina, 5. a 6. 10. - Bratislava) - vlcata.dennikn.sk .

Gesto pre mesto - hlasovanie

Kategória: Výzvy

Hlasujte do 30. júna 2017 za projekt na zlepšenie svojho okoliav oblasti podpory vzdelávania,na ktorý Raiffeisen banka prispeje sumou 1 000 € (gestopremesto.sk).

Celé Slovensko číta deťom

Kategória: Výzvy

Tretí týždeň čítania deťom v Slovenskej republike sa uskutoční v dňoch 5.-9.júna 2017. Záštitu nad podujatím prevzal Andrej Kiska, prezident SR. Celoslovenský projekt je zameraný na rodinu a jeho cieľom je podpora emocionálneho, psychického a morálneho zdravia detí a mládeže. Celý program bude akcentovať myšlienku „Čítajme deťom 20 minút každý deň!“(celeslovenskocitadetom.sk).

Projekty ako súčasť edukačného procesu v ZŠ s MŠ Rabčice

Kategória: Výzvy Autor: Ing. Beáta Ľubová

Realizácia projektovej výučby môže prebiehať vo formálnom, ale aj v neformálnom edukačnom prostredí. Hlavným pedagogickým cieľom projektu je zvýšenie úrovne kľúčových kompetencií žiaka (samostatnosť, kritické myslenie, flexibilita, schopnosť prispievať k práci skupiny a spoločnosti, prejavovať solidaritu, riešiť konflikty, zúčastniť sa diskusie a vyjadriť vlastný názor a iné).

Nové trendy v priemysle na prvej Night of Chances Engineering

Kategória: Výzvy Autor: Lucia Maková, PR Consultant

Budeme v budúcnosti potrebovať vodičský preukaz? Priemysel sa vyvíja tak rýchlo, že si vieme predstaviť, že o chvíľu nebudeme musieť naše autá ovládať. Z klasických zdrojov energie prichádzajú stále nové, alternatívne. Čo je reálne a čo je ešte stále iba hudbou budúcnosti, sa mohli študenti ale aj technadšenci dozvedieť na najúspešnejšom kariérno-vzdelávacom podujatí Night of Chances, ktoré bolo prvý raz orientované na tému strojárstva. Akcia prilákala 400 ľudí. 

Cena - Generácia 3.0

Kategória: Výzvy

Cieľom programu Generácia 3.0 je mobilizovať progresívnych pedagógov, vytvoriť bohatú ponuku inšpirácií, vytvoriť záujem o skvalitnenie vzdelávania v spoločnosti, navrhovať štátu overené postupy pre dosiahnutie zmeny vzdelávania. Nadácia Pontis ocení vybrané projekty spoločensky i finančne. Uzávierka prijímania nominácií - 16. marec 2017 (nadaciapontis.sk).

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk