Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Výzvy

Na Slovensku štartuje inovatívny projekt NIMBUS, ktorý na základe princípov hier má pomôcť školám s učením.

Kategória: Výzvy

Občianske združenie Edufactory a Nezisková organizácia Edulab štartujú na Slovensku jedinečný projekt – putovný autobus,  ktorý v októbri  navštívi tri slovenské mestá – Košice, Žilinu a Bratislavu a umožní učiteľom a žiakom základných škôl vyskúšať si hravé učenie v praxi (2. 10. - Košice, 3. a 4. 10 - Žilina, 5. a 6. 10. - Bratislava) - vlcata.dennikn.sk .

V NIMBUSe budú mať učitelia aj žiaci možnosť vyskúšať si hry, hravé systémy a vzdelávacie koncepty. Na viacerých ukážkach predstavíme, ako hra a hravý prístup zvyšuje angažovanosť detí, buduje k vzdelávaniu aktívny prístup a upevňuje využívanie získaných vedomostí v bežnom živote,“ hovorí Lucia Šicková, programová riaditeľka Edufactory.

Program NIMBUSu je celodenný a pozostáva z aktivít, ktoré vedú vývojári edukačných hier, autori nových vzdelávacích systémov a zahraničné partnerské organizácie. Každá  z aktivít reprezentuje inovatívnu techniku a prístup vo vzdelávaní. Partnerom projektu je aj svetoznámy fínsky podnikateľ a vizionár Peter Vesterbacka: „Som veľmi rád, že aktivity Linghtneer a Fun Academy, ktoré sú postavené na úspešnom fínskom modeli vzdelávania, môžeme predstaviť aj na slovenských školách a dokázať tak v praxi, že zábavné učenie skutočne funguje“.

Do projektu sa môžu zapojiť základné školy z uvedených miest a okolia. „Nastránke www.nimbus.landje už spustená registrácia, ktorú uzavrieme 30. júna. Následne budeme s vybranými školami komunikovať. NIMBUS začne svoju púť  2. októbra v Košiciach,  pokračovať budeme 3. a 4. októbra v Žiline a skončíme 5. a 6. októbra v  Bratislave,“ približuje Ján Machaj, riaditeľ EDULAB.

Občianske združenie EDUFACTORY je iniciatíva podporujúca vzdelávacie projekty, v zdravej miere využí

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk

Archív výziev