Vyhľadávanie vo výzvach

Projekty

Hlavná stránka Výzvy  

Zoradiť podľa:

Súťaže

Súťaž esejí k 75. výročiu vzniku OSN

Kategória: Výzvy Autor: mzv.sk

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vyhlásilo súťaž esejí pre študentov stredných škôl na Slovensku pri príležitosti 75. výročia založenia Organizácie spojených národov (OSN) a ratifikácie Charty OSN. Uzávierka: 30. 6. 2020 (mzv.sk). 

Celoslovenská súťaž EKOPOSTER - MŠVVaŠ SR

Kategória: Výzvy Autor: minedu.sk

MŠVVaŠ SR vyhlásilo celoslovenskú súťaž vo výtvarnej tvorbe kolektívov žiakov základných škôl, žiakov gymnázií s osemročným vyučovaním a žiakov ZUŠ - EKOPOSTER 2019. Uzávierka zasielania prác je 15. 11. 2019 (minedu.sk).

Celoslovenská a medzinárodná súťaž - PRAMIENOK 2019 (MŠVVaŠ SR)

Kategória: Výzvy Autor: minedu.sk

MŠVVaŠ SR vyhlásilo celoslovenskú a medzinárodnú súťaž vo výtvarnej tvorbe detí predškolského veku PRAMIENOK 2019. Uzávierka zasielania prác je 15. 11. 2019 (minedu.sk).

Voda pre život - život pre vodu 2019 - MŠVVaŠ SR

Kategória: Výzvy Autor: minedu.sk

MŠVVaŠ SR vyhlásilo celoslovenskú súťaž v literárnej tvorbe žiakov prvého stupňa základných a špeciálnych škôl Voda pre život - život pre vodu 2019. Uzávierka zasielania prác je 8. 11. 2019 (minedu.sk).

Týždeň vedy a techniky na Slovensku - výtvarná a fotografická súťaž

Kategória: Výzvy Autor: cvtisr.sk

Pošlite výkresy alebo fotografie do súťaže, ktorá sa už tradične spája s Týždňom vedy a techniky na Slovensku.  Uzávierka: 4. október 2019 (cvtisr.sk).

Aj tento rok môžu žiaci súťažiť o výsadbu zelene vďaka ankete Strom roka

Kategória: Výzvy Autor: ekopolis.sk

Celoslovenská anketa Strom roka 2019, ktorá sa koná už po 17. krát, nepomáha len stromom a ich ošetreniu, ale vďaka nej si môžu školy spríjemniť svoje školské areály.

Súťaž - Európa v mojom regióne 2019!

Kategória: Výzvy Autor: ec.europa.eu

Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre regionálnu a mestskú politiku pozýva na účasť v súťaži príbehov s názvom Európa v mojom regióne, ktorej cieľom je vyzdvihnúť projekty v okolí financované EÚ. Príbehy možno do súťaže predložiť do 18. augusta 2019 (ec.europa.eu).

Súťaž – Nie je mi to jedno – idem voliť do EÚ parlamentu 2019

Kategória: Výzvy

Asociácia krajských rád mládeže vyhlasuje súťaž v tvorbe krátkych motivačných videí k zapojeniu so do volieb EU parlamentu 2019. Súťažné príspevky treba odoslať najneskôr do 17. mája 2019 (www.akram.sk).

Celoslovenská súťaž - „ALL STAR SCHOOL"

Kategória: Výzvy Autor: skolskysport.sk

Celoslovenská súťaž pre základné a stredné školy o titul školy, ktorá najviac žije pohybom s názvom ALL STAR SCHOOL úspešne odštartovala svoju druhú fázu. V nej si každý môže nájsť svojich favoritov a podporiť ich prostredníctvom hlasovania do 30. 4. 2019 (skolskysport.sk).

Nadácia Ekopolis - súťaž Pre vodu

Kategória: Výzvy Autor: Nadácia Ekopolis

Tlačová správa, Banská Bystrica, február 2019

V januári odštartoval štvrtý ročník súťaže Pre Vodu, ktorá prepája nadaných mladých ľudí s tými, ktorí hľadajú riešenia konkrétnych problémov s vodou. Samosprávy a firmy nominovali do súťaže päť zaujímavých zadaní, z nich si mladí ľudia vyberú projekty, na ktorých budú do 30. septembra pracovať a súťažiť o finančnú odmenu. 

Súťaž o Cenu Karola Veľkého

Kategória: Výzvy

Európsky parlament vyhlasuje ďalší ročník súťaže o Cenu Karola Veľkého pre mládež. Cena sa udeľuje mladým ľuďom vo veku 16-30 rokov ľuďom za projekty, ktoré zapájajú ľudí z viacerých krajín. Termín na predloženie ponúk sa predlžuje do 18. februára 2019 (europarl.europa.eu).

Súťaž – “Write the change!”

Kategória: Výzvy Autor: stcslovakia.wixsite.com

Cieľom súťaže “Write the Change!”, ktorá sa koná pod patronátom Amnesty International je angažovať mladých ľudí v témach súvisiacich so Strategickými rozvojovými cieľmi Agendy 2030. Ide najmä o témy migrácie, ľudských práv, ochrany životného prostredia a globálnej zodpovednosti. Uzávierka: 31. marec 2019 (stcslovakia.wixsite.com).

Súťaž: Bloger EPALE 2018

Kategória: Výzvy Autor: siov.sk

EPALE Slovensko, Štátny inštitút odborného vzdelávania, Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých v SR vyhlasuje súťaž o titul blogera alebo blogerky EPALE 2018. Blogový príspevok v slovenskom jazyku možno pridať v období od 1. 11. 2018 do 31. 12. 2018 na platformu EPALE (siov.sk).

Súťaž v kreslení a maľovaní na tému: Kultúrne dedičstvo

Kategória: Výzvy Autor: etwinning.sk

Cieľom Európskeho roka kultúrneho dedičstva je podnietiť objavovanie a spoznávanie kultúrneho dedičstva Európy a posilnenie pocitu príslušnosti k spoločnej európskej rodine. V tomto kontexte eTwining Slovensko vyhlasuje súťaž pre všetkých žiakov a študentov, ktorej cieľom je nakresliť (namaľovať) ľubovoľnou technikou obrázok na tému kultúrneho dedičstva. Termín zaslania obrázkov: do 25.októbra 2018 (etwinning.sk).

Dejiny sebavedomia - predĺženie termínu súťaže do 1. 10. 2018

Kategória: Výzvy Autor: statpedu.sk

Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa Štátny pedagogický ústav a ArtForum 21 Slovakia vyhlasujú súťaž DEJINY SEBAVEDOMIA, ktorá je určená trinásť až pätnásťročným žiakom základných škôl a gymnázií s osemročným vzdelávacím programom.

ELEKTROODPAD - DOPAD

Kategória: Výzvy

Prihláste sa do 2. ročníka projektu „ELEKTROODPAD- DOPAD.“ Získate metodickú podporu a financie na realizáciu svojich aktivít. Program je určený žiakom 2. stupňa základných škôl a pre stredné školy. Prihlásiť sa môžete do 12. 9. 2018 (zelenaskola.sk).

Staň sa koordinátorom pre Create & Control

Kategória: Výzvy

Projekt Create & Control je príležitosťou pre stredoškolákov nahliadnuť do sveta vysokej politiky a spravovania štátu z pohľadu tých, ktorí vládnu. Termín prihlásenia do: 19. augusta 2018 (createandcontrol.eu).

Súťaž pre učiteľov všetkých stupňov a typov škôl

Kategória: Výzvy

Štátny pedagogický ústav v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu, Ministerstvom zahraničných vecí a SK UNESCO vyhlasuje 2. ročník súťaže Prítomnosť UNESCO vo vzdelávaní v Slovenskej republike. Termín ukončenia súťaže je 30. september 2018 (statpedu.sk).

Dejiny sebavedomia - súťaž pre trinásť až pätnásťročných žiakov

Kategória: Výzvy Autor: www.statpedu.sk

Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa Štátny pedagogický ústav a ArtForum 21 Slovakia vyhlasujú súťaž DEJINY SEBAVEDOMIA. Súťaž je určená žiakom základných škôl a gymnázií s osemročným vzdelávacím programom. Výtvarné práce je potrebné poslať do 10. júla 2018 (statpedu.sk).

Prehliadka tvorivosti detí a pedagógov „BÁBKULIENKA“

Kategória: Výzvy

Dňa 27. apríla 2018 sa uskutoční prehliadka tvorivosti detí a pedagógov „BÁBKULIENKA“.  Jej cieľom je zviditeľniť tvorivé aktivity učiteľov a detí v oblasti tvorivej dramatiky v rámci celého Slovenska. Môžu sa jej zúčastniť pedagogickí zamestnanci materských škôl a deti predškolského veku, navštevujúce materskú školu zaradenú v sieti škôl a školských zariadení SR. Záväzné prihlášky zaslať do 31. 03. 2018 (minedu.sk).

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk