Vyhľadávanie vo výzvach

Projekty

Hlavná stránka Výzvy  

Zoradiť podľa:

Súťaže

Týždeň vedy a techniky na Slovensku - výtvarná a fotografická súťaž

Kategória: Výzvy Autor: cvtisr.sk

Pošlite výkresy alebo fotografie do súťaže, ktorá sa už tradične spája s Týždňom vedy a techniky na Slovensku.  Uzávierka: 4. október 2019 (cvtisr.sk).

Aj tento rok môžu žiaci súťažiť o výsadbu zelene vďaka ankete Strom roka

Kategória: Výzvy Autor: ekopolis.sk

Celoslovenská anketa Strom roka 2019, ktorá sa koná už po 17. krát, nepomáha len stromom a ich ošetreniu, ale vďaka nej si môžu školy spríjemniť svoje školské areály.

Súťaž - Európa v mojom regióne 2019!

Kategória: Výzvy Autor: ec.europa.eu

Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre regionálnu a mestskú politiku pozýva na účasť v súťaži príbehov s názvom Európa v mojom regióne, ktorej cieľom je vyzdvihnúť projekty v okolí financované EÚ. Príbehy možno do súťaže predložiť do 18. augusta 2019 (ec.europa.eu).

Súťaž – Nie je mi to jedno – idem voliť do EÚ parlamentu 2019

Kategória: Výzvy

Asociácia krajských rád mládeže vyhlasuje súťaž v tvorbe krátkych motivačných videí k zapojeniu so do volieb EU parlamentu 2019. Súťažné príspevky treba odoslať najneskôr do 17. mája 2019 (www.akram.sk).

Celoslovenská súťaž - „ALL STAR SCHOOL"

Kategória: Výzvy Autor: skolskysport.sk

Celoslovenská súťaž pre základné a stredné školy o titul školy, ktorá najviac žije pohybom s názvom ALL STAR SCHOOL úspešne odštartovala svoju druhú fázu. V nej si každý môže nájsť svojich favoritov a podporiť ich prostredníctvom hlasovania do 30. 4. 2019 (skolskysport.sk).

Nadácia Ekopolis - súťaž Pre vodu

Kategória: Výzvy Autor: Nadácia Ekopolis

Tlačová správa, Banská Bystrica, február 2019

V januári odštartoval štvrtý ročník súťaže Pre Vodu, ktorá prepája nadaných mladých ľudí s tými, ktorí hľadajú riešenia konkrétnych problémov s vodou. Samosprávy a firmy nominovali do súťaže päť zaujímavých zadaní, z nich si mladí ľudia vyberú projekty, na ktorých budú do 30. septembra pracovať a súťažiť o finančnú odmenu. 

Súťaž o Cenu Karola Veľkého

Kategória: Výzvy

Európsky parlament vyhlasuje ďalší ročník súťaže o Cenu Karola Veľkého pre mládež. Cena sa udeľuje mladým ľuďom vo veku 16-30 rokov ľuďom za projekty, ktoré zapájajú ľudí z viacerých krajín. Termín na predloženie ponúk sa predlžuje do 18. februára 2019 (europarl.europa.eu).

Súťaž – “Write the change!”

Kategória: Výzvy Autor: stcslovakia.wixsite.com

Cieľom súťaže “Write the Change!”, ktorá sa koná pod patronátom Amnesty International je angažovať mladých ľudí v témach súvisiacich so Strategickými rozvojovými cieľmi Agendy 2030. Ide najmä o témy migrácie, ľudských práv, ochrany životného prostredia a globálnej zodpovednosti. Uzávierka: 31. marec 2019 (stcslovakia.wixsite.com).

Súťaž: Bloger EPALE 2018

Kategória: Výzvy Autor: siov.sk

EPALE Slovensko, Štátny inštitút odborného vzdelávania, Asociácia inštitúcií vzdelávania dospelých v SR vyhlasuje súťaž o titul blogera alebo blogerky EPALE 2018. Blogový príspevok v slovenskom jazyku možno pridať v období od 1. 11. 2018 do 31. 12. 2018 na platformu EPALE (siov.sk).

Súťaž v kreslení a maľovaní na tému: Kultúrne dedičstvo

Kategória: Výzvy Autor: etwinning.sk

Cieľom Európskeho roka kultúrneho dedičstva je podnietiť objavovanie a spoznávanie kultúrneho dedičstva Európy a posilnenie pocitu príslušnosti k spoločnej európskej rodine. V tomto kontexte eTwining Slovensko vyhlasuje súťaž pre všetkých žiakov a študentov, ktorej cieľom je nakresliť (namaľovať) ľubovoľnou technikou obrázok na tému kultúrneho dedičstva. Termín zaslania obrázkov: do 25.októbra 2018 (etwinning.sk).

Dejiny sebavedomia - predĺženie termínu súťaže do 1. 10. 2018

Kategória: Výzvy Autor: statpedu.sk

Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa Štátny pedagogický ústav a ArtForum 21 Slovakia vyhlasujú súťaž DEJINY SEBAVEDOMIA, ktorá je určená trinásť až pätnásťročným žiakom základných škôl a gymnázií s osemročným vzdelávacím programom.

ELEKTROODPAD - DOPAD

Kategória: Výzvy

Prihláste sa do 2. ročníka projektu „ELEKTROODPAD- DOPAD.“ Získate metodickú podporu a financie na realizáciu svojich aktivít. Program je určený žiakom 2. stupňa základných škôl a pre stredné školy. Prihlásiť sa môžete do 12. 9. 2018 (zelenaskola.sk).

Staň sa koordinátorom pre Create & Control

Kategória: Výzvy

Projekt Create & Control je príležitosťou pre stredoškolákov nahliadnuť do sveta vysokej politiky a spravovania štátu z pohľadu tých, ktorí vládnu. Termín prihlásenia do: 19. augusta 2018 (createandcontrol.eu).

Súťaž pre učiteľov všetkých stupňov a typov škôl

Kategória: Výzvy

Štátny pedagogický ústav v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu, Ministerstvom zahraničných vecí a SK UNESCO vyhlasuje 2. ročník súťaže Prítomnosť UNESCO vo vzdelávaní v Slovenskej republike. Termín ukončenia súťaže je 30. september 2018 (statpedu.sk).

Dejiny sebavedomia - súťaž pre trinásť až pätnásťročných žiakov

Kategória: Výzvy Autor: www.statpedu.sk

Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa Štátny pedagogický ústav a ArtForum 21 Slovakia vyhlasujú súťaž DEJINY SEBAVEDOMIA. Súťaž je určená žiakom základných škôl a gymnázií s osemročným vzdelávacím programom. Výtvarné práce je potrebné poslať do 10. júla 2018 (statpedu.sk).

Prehliadka tvorivosti detí a pedagógov „BÁBKULIENKA“

Kategória: Výzvy

Dňa 27. apríla 2018 sa uskutoční prehliadka tvorivosti detí a pedagógov „BÁBKULIENKA“.  Jej cieľom je zviditeľniť tvorivé aktivity učiteľov a detí v oblasti tvorivej dramatiky v rámci celého Slovenska. Môžu sa jej zúčastniť pedagogickí zamestnanci materských škôl a deti predškolského veku, navštevujúce materskú školu zaradenú v sieti škôl a školských zariadení SR. Záväzné prihlášky zaslať do 31. 03. 2018 (minedu.sk).

O cenu Jána Červeňa 2018

Kategória: Výzvy

Súťaž je určená talentovaným autorom, básnikom a prozaikom do 35 rokov. Uzávierka tejto súťaže je 15. marca 2018 (litcentrum.sk).

Nakresli žiacku knižku

Kategória: Výzvy

ŠEVT vyhlasuje 18. ročník súťaže Grafický návrh obálky žiackej knižky. Uzávierka súťaže je 30. marca 2018 (sevt.sk).

8. ročník súťaže pre stredoškolákov Esej Jána Johanidesa

Kategória: Výzvy

Literárne informačné centrum v spolupráci s partnermi vyhlásilo 8. ročník esejistickej súťaže pre stredoškolákov Esej Jána Johanidesa. úťažné práce treba zaslať do 15. marca 2018 (www.litcentrum.sk/esej).

Súťaž Vojaci očami detí 2018

Kategória: Výzvy

Minister obrany SR Peter Gajdoš, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim a mesačník OBRANA vyhlasujú pre žiakov základných škôl 17. ročník výtvarnej súťaže Vojaci očami detí. Účastníci súťaže môžu posielať svoje práce do 11. mája 2018 (mod.gov.sk).

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk