Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Výzvy

EkoKvíz pri príležitosti Dňa Zeme

Kategória: Výzvy

Pri príležitosti tohtoročného Dňa Zeme sa môžete zapojiť do inovatívneho celoslovenského EkoKvízu na stránke ekokviz.eu. Prebiehať bude každý deň od 22.4. do 21.5.2021 a možno si v ňom zlepšiť hravou formou svoje znalosti v environmentálnych témach (iuventa.sk).

Zapojiť sa môže ktokoľvek celkom bezplatne a ešte aj vyhrať super ekologické ceny! Táto iniciatíva občianskeho združenia Edukácia@Internet má za cieľ upozorniť na nástrahy súčasnej klimatickej krízy a pozitívne motivovať Slovákov k zmene správania.

EkoKvíz je v podstate krátka vedomostná hra, do ktorej sa hráči môžu zapojiť bezplatne a koľkokrát len chcú.

Kvíz bude prebiehať od 22.4. do 21.5.2021 na stránke ekokviz.eu.

Jedna hra obsahuje 12 otázok a trvá cca 3 minúty, čím rýchlejšie odpoviete, tým viac bodov získate a zlepšíte si postavenie v tabuľke. Hráči s najvyšším počtom bodov vyhrajú po skončení podujatia super ceny, ako napríklad upcyklovaný notebook v hodnote 500 EUR či zaujímavé knihy o ekológii.

Ako sa zapojiť

Stačí sa zaregistrovať na stránke ekokviz.eu, vytvoriť si profil. EkoKvíz predstavuje neformálny typ vzdelávania na individuálnej báze, no fantázii sa medze nekladú a určite je možné zapojiť doň aj celú triedu. Učiteľ si môže napríklad vytvoriť profil a zdieľať svoju obrazovku pre svojich študentov, čo im umožní spoločne sa zapojiť do kvízu, alebo si môže vytvoriť profil každý študent sám a zdieľať svoj výsledok s učiteľom. 

EkoKvíze môže vyhrať aj celá trieda - sadu ekologických a recyklovaných pomôcok pre celú triedu. Stačí sa vyfotiť, ako počas vyučovacích hodín hráte EkoKvíz, pridať fotku na sociálne siete a označiť @ekokviz.eu buď na Facebooku alebo Instagrame EkoKvízu. Po skončení kvízu bude vyžrebovaná jedna trieda, ktorej budú odoslané ceny.

Záštitu nad EkoKvízom prevzala Slovenská komisia pre UNESCO, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku - Ladislav Miko, poslanci Európskeho parlamentu Michal Wiezik, Vladimír Bilčík a Martin Hojsík, Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, a ambasádorkami EkoKvízu sa stali známe influencerky Nikoleta Kováčová (Surová Dcérka), Katarína Peterová (Ekoistky), Petra Slezáková (Zero Waste Slovakia) a Vegan Petra.

Zdroj a ďalšie informácie: https://www.iuventa.sk/sk/NOVINKY/zacina-ekokviz-pri-prilezitosti-dna-zeme-zapojte-sa-a-zlepsite-si-znalosti-o-environmentalnych-.alej?ind=


Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk

Archív výziev