Vyhľadávanie vo výzvach

Projekty

Hlavná stránka Archív výziev 2016  

Zoradiť podľa:

Výzvy - Máj 2016

Tréning koordinátorov komunít priateľských deťom a mladým ľuďom

Kategória: Výzvy

IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a s partnerom projektu Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom - Komunálnou poisťovňou, pripravuje v dňoch 27. - 29. 6. 2016 vo Zvolene tréning určený zástupcom samospráv, ktorí sú v nej zodpovední za deti a mladých ľudí, pracovníkom s deťmi a mladými ľuďmi ako aj pracovníkom s marginalizovanými a znevýhodnenými skupinami detí a mladých ľudí. Zaregistrovať sa moťno do 21.06.2016 (iuventa.sk). 

Grantový program Nadácie Poštovej banky

Kategória: Výzvy

Nadácia Poštovej bankyvyhlasuje 2. kolo grantového prograu Nápad pre 3 generácie. Program je venovaný deťom, mladým ľuďom, aktívnym ľuďom a seniorom, ktorým je blízka myšlienka dobrovoľníctva. Finančné prostriedky budú poskytnuté na realizáciu grantov, ktoré majú zmysel pre komunitu, na ich realizácii sa budú spolupodieľať 3 generácie a nápady budú originálne a trvalo udržateľné. Uzávierka prijímania žiadostí je 6. júna 2016 (nadaciapabk.sk). 

Budúcnosť je na nás - vyhliadky do budúcnosti a utópia - súťaž študentských filmov

Kategória: Výzvy

Prvý decembrový týždeň sa bude konať každoročný Filmový festival o ľudských právach this human world. Súčasťou podujatia je súťaž pre žiakov a študentov od 10 – 20 rokov. Témou je „Budúcnosť je na nás - výhliadky do budúcnosti a utópia." O téme môžu žiaci a študenti diskutovať s učiteľmi a vytvoriť k nej krátke filmy, fotky, fotopríbehy, kresby, koláže, modely alebo komiksy. Príspevok treba zaregistrovať do 15. 6. 2016, súťažné príspevky treba zaslať najneskôr do 30. 10. 2016 (globalnevzdelavanie.sk).

Esejistická súťaž - Štruktúrovaný dialóg

Kategória: Výzvy

Zapoj sa do Štruktúrovaného dialógu, napíš esej v rozsahu 1000 až 2500 slov na jednu z konzultačných otázok a do 31. júla 2016 ju pošli na adresu: cibik@mladez.sk. Môžeš vyhrať obed s poslancami Národnej rady. 

Konferencia O extrémizme bez extrémov

Kategória: Výzvy

16. a 17. júna sa uskutoční konferencia O extrémizme bez extrémov, ktorú organizuje IUVENTA -Slovenský inšitút mládeže. Organizátori veria, že konferencia vytvorí priestor pre dialóg a nadviazanie spolupráce medzi zástupcami rozličných sektorov a rovnako osobnosťami Slovenska, ktoré majú s témou extrémizmu a radikalizmu skúsenosti (bez extremov.sk).

Z Čermeľa vyštartuje športový expres

Kategória: Aktivity pre žiakov Autor: Zuzana Lehotská

Noc múzeí a galérií sa v tomto roku ponesie v športovom duchu a Košická detská historická železnica pri tejto príležitosti vypraví 21. mája o 17:20 mimoriadny športový expres. Na konečnej stanici Alpinka čakajú okrem klasických športov i menej známe a zabudnuté športové disciplíny (detskazeleznica.sk).

KDE BOLO, TAM BOLO...rozprávkový festival (nielen) pre deti

Kategória: Výzvy

KDE BOLO, TAM BOLO... je detský rozprávkový festival plný kreativity a invenčnosti, ktorý sa tento rok uskutoční v Bratislave 11. - 12. júna. Každoročne je témou festivalu rozprávka. Deti sa do jej deja a odkazu prenesú prostredníctvom pestrofarebných interaktívno-kreatívnych workshopov (kdebolotambolo.com).

Viacžánrová súťaž «som neNORMAlne fér» pre deti, mládež a pedagógov

Kategória: Výzvy

Občianske združenie Equity pod záštitou verejnej ochrankyne práv Jany Dubovcovej vyhlasuje viac-žánrovú súťaž o rovnosti a rovnocennosti pre ZŠ, ZUŠ, SŠ, komunitné centrá, detské domovy, CVČ, reedukačné centrá, materské centrá, neformálne skupiny detí a jednotlivcov. Témou súťaže je Jedna NORMA pre všetkých nemusí byť vždy fér - Zažil/a som to tiež...Súťažné práce je možné zasielať v období do 27.5.2016 (somfer.sk).

Inkubátor

Kategória: Výzvy

Prihlás svoj nápad do 23. mája 2016 do Najlepšieho nápadu a vďaka podpore ZSE získaj jednu z 10 vstupeniek do letného inkubátora od Rozbehni sa! Najlepší nápad podporuje biznis nápady mladých ľudí zo stredných škôl, ktoré zlepšujú svet. Generálnym partnerom projektu je ZSE a odborným garantom Rozbehni sa! (najlepsinapad.sk).

Idea | Inovácia | Patent - Od nápadu k jeho efektívnej ochrane pre využitie v praxi

Kategória: Výzvy

V utorok 17. mája 2016 sa v priestoroch Centra vedecko-technických informácií SR na Lamačskej ceste 8 v Bratislave uskutoční seminár venovaný inováciám a ich efektívnej ochrane. Podujatie, ktoré sa začne o 8.15 h, je určené pre študentov, záujemcov o podnikanie a podnikateľov. Záujemci sa musia vopred registrovať (bezplatne) do 16. 5., pričom registračný formulár je na stránke http://patlib.cvtisr.sk.
 

Staňte sa súčasťou JEDLEJ ZMENY

Kategória: Výzvy

CEEV Živica a Kancelária programu Zelená škola ponúkajú možnosť stať sa súčasťou medzinárodného projektu Jedlá zmena. 51 školám pomôžu prostredníctvom kurzov a metodických materiálov zaradiť tému globálneho pohľadu na potraviny do výučby pri realizácii prierezových tém environmentálnej výchovy. Pre prihlásenie do projektu je potrebné byť súčasťou programu Zelená škola. Motivačný list treba zaslať do 21. mája 2016 (zelenaskola.sk).

StartLab - crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty

Kategória: Výzvy

Zaujalo nás

Crowdfundingová platforma zameraná na všeobecne prospešné projekty otvorená kreatívcom, dizajnérom, umelcom, aktívnym občanom, startupistom — jednoducho každému, kto má v hlave nápad alebo projekt, ktorý pomôže zlepšiť túto krajinu. Na StartLabe môžete zdieľať svoje nápady, dopracovať ich do podoby, kedy sa môžu zmeniť na reálne projekty, hľadať spolupracovníkov, či získavať rady a spätnú väzbu (viac na: startlab.sk).

Súťaž Vojaci očami detí 2016

Kategória: Výzvy

Minister obrany Peter Gajdoš, náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generál Milan Maxim a mesačník Ministerstva obrany SR OBRANA vyhlasujú pre žiakov základných škôl 15. ročník výtvarnej súťaže Vojaci očami detí. Účastníci súťaže môžu posielať svoje práce do 13. mája 201 (minedu.sk).

Týždeň modrého gombíka 2016

Kategória: Výzvy Autor: UNICEF Slovensko

Týždeň modrého gombíka je celoslovenská kampaň, ktorú organizuje UNICEF Slovensko každý rok v máji. Aj tento rok sa bude tretí májový týždeň od 16. – 22. mája 2016 niesť v duchu tejto zbierky. Dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí sa darcom za príspevky poďakujú symbolickou nálepkou s motívom modrého gombíka, bude možné stretnúť na uliciach miest a obcí už po dvanásty raz.

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk