Vyhľadávanie v aktualitách

Aktuality

Hlavná stránka Archív článkov 2015  

Zoradiť podľa:

Aktuality - Február 2015

Učitelia smerujú na školenie: Na stredných školách chýba diskusia

Kategória: Aktuality Autor/i: pluska.sk

Naučiť učiteľov priniesť do školských tried viac diskusie a oživiť tak vzdelávací proces je cieľom školení projektu Debata patrí do triedy. Tie prebehnú tento a budúci mesiac v Prešove, Žiline a Bratislave pre viac ako 50 pedagógov zo stredných škôl.

Učiteľky netrpezlivo čakajú na osnovy pre škôlkarov

Kategória: Aktuality Autor/i: pravda.sk

Nové osnovy na vzdelávanie detí v materských školách sa rodia veľmi ťažko. Hoci od septembra by učiteľky v materských školách mali pracovať s deťmi ináč, definitívnu verziu vzdelávacieho programu Štátny pedagogický ústav zatiaľ nezverejnil.

Nápad učiteľky nemá na Slovensku obdobu: Za TOTO si vyslúžila obdiv žiakov aj rodičov!

Kategória: Aktuality Autor/i: vas.cas.sk

Na Základnej škole na Odborárskej ulici v Novom Meste nad Váhom sú druháci výnimoční. Ako jediní na Slovensku začali nosiť školské uniformy. S návrhom prišla triedna učiteľka Jana Hargašová (45) a rodičia jej to schválili. Jednotný odev podľa učiteľky nielen stiera sociálne rozdiely, ale rodičia navyše ušetria čas strávený pred šatníkom svojich ratolestí.

Finančná gramotnosť: Deti by mali vedieť, koľko rodičia zarábajú

Kategória: Aktuality Autor/i: zoznam.sk

Deti by mali poznať hodnotu peňazí, potom sa rodičom bude oveľa jednoduchšie vysvetlovať, prečo nie je ich dom rovnako veľký ako dom ich spolužiakov, prečo majú len ojazdené auto, alebo prečo nemôžu jazdiť na dovolenku dvakrát za rok.

Rozpis finančných prostriedkov vyčlenených v rozpočte sekcie regionálneho školstva na rozvojové projekty v roku 2015

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

V roku 2015 sa predpokladajú finančné prostriedky na rozvojové projekty v týchto oblastiach a v tejto výške:

Pri rozhodnutí kam na vysokú školu pomôže stredoškolákom nový portál

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Stredoškoláci majú čas na podanie prihlášok do konca februára. Pri rozhodovaní im pomôže nový portál. Nájdu v ňom viac ako 15 000 odpovedí, z ktorých vyplýva aj to, že až 54 % vysokoškolákov by sa dnes v otázke štúdia rozhodlo inak.

Školy riešia, akých hodín sa vzdajú

Kategória: Aktuality Autor/i: Daniela Balážová, http://spravy.pravda.sk/

Základné školy budú mať menej slobody. Od septembra, keď začne platiť nový štátny vzdelávací program, bude v školách menej voliteľných hodín, ktoré teraz mohli podľa svojho zamerania využiť na posilnenie niektorých predmetov, prípadne na zavedenie nejakého nového.

Kontinuálne vzdelávanie – Metóda CLIL vo vyučovaní všeobecno-vzdelávacích predmetov v základnej škole

Kategória: Aktuality Autor/i: statpedu.sk

V rámci akreditovaného programu Metóda CLIL vo vyučovaní všeobecno-vzdelávacích predmetov v základnej škole zabezpečí ŠPÚ Bratislava v roku 2015 kontinuálne vzdelávanie, ktoré je určené učiteľom základných škôl a metodikom. 

Minister školstva diskutoval so stredoškolákmi v rámci konferencie TEDxYouth

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraja Draxlera sa dnes 7. februára 2015 v Bratislave konala konferencia TEDxYouth organizovaná stredoškolákmi pre stredoškolákov. Ide vôbec o prvé takéto podujatie konané na Slovensku.

V súťaži národného projektu žiaci prejavili invenciu, ktorá dospelým chýba

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Ako sa vypracúva scenár k tzv. „učiteľskému“ digitálnemu objektu si žiaci základných a stredných škôl mohli vyskúšať v súťaži „Staň sa aj TY tvorcom digitálneho objektu“, ktorú realizovalo Centrum vedecko-technických informácií SR v rámci národného projektu Moderné vzdelávanie – digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety.

DIDINFO 2015

Kategória: Aktuality Autor/i: mpc-edu.sk

21. ročník konferencie s medzinárodnou účasťou o vyučovaní informatiky sa uskutoční 15. - 17. apríla 2015 na Fakulte prírodných vied UMB v Banskej Bystrici 

Stredoškolák bude praxovať v CERN–e

Kategória: Aktuality Autor/i: profesia.pravda.sk

Notebooky špičkovej kvality sú vynikajúcimi cenami pre víťazov stredoškolskej súťaže Zenit. Tento ročník, ktorý sa vo štvrtok skončil, však okrem nich priniesol jedno veľké prekvapenie. Víťaz v odbore elektronika má možnosť absolvovať platenú stáž vo svetoznámom CERN–e, Európskej organizácii pre jadrový výskum.

Pri rozhodnutí kam na vysokú školu pomôže stredoškolákom nový portál

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Stredoškoláci majú čas na podanie prihlášok do konca februára. Pri rozhodovaní im pomôže nový portál. Nájdu v ňom viac ako 15 000 odpovedí, z ktorých vyplýva aj to, že až 54 % vysokoškolákov by sa dnes v otázke štúdia rozhodlo inak.

Ministerstvo školstva podporí rozširovanie kapacít materských škôl

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Celkovo 9 a pol milióna eur vyčlenilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVaŠ SR) v roku 2015 na podporu projektov prístavby, výstavby a rekonštrukcie priestorov pre potreby materských škôl a zariadení školského stravovania pri týchto materských školách. Ďalších 500 000 eur pôjde do špeciálnych materských škôl.

Slovenskí učitelia zahadzujú kriedy. Vo viac ako dvetisíc triedach sa učí digitálne

Kategória: Aktuality Autor/i: iedu.sk

 Vďaka národnému projektu „Moderné vzdelávanie – digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety“ získalo 2 360 základných a stredných škôl tzv. interaktívne učebne. Učitelia tak môžu zapájať žiakov do vyučovacieho procesu prostredníctvom animácií, videí či iného digitálneho obsahu, ktorý môžu prezentovať na interaktívnej tabuli, a to za pomoci notebooku a ozvučenia.

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk