Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Aktuality

Zoradiť podľa:

Zoradiť podľa:

Aktivity škol

Národný integrovaný reformný plán - Moderné a úspešné Slovensko

Kategória: Aktuality Autor/i: mfsr.sk

VZDELÁVANIE - Špecifické odporúčania pre Slovensko sa dlhodobo zameriavajú na kvalitu vzdelávania na všetkých stupňoch škôl. Tú určujú dva základné piliere: učitelia a obsahová reforma vzdelávania.

Odborné publikácie pre manažment škôl a školských zariadení

Kategória: Aktuality Autor/i: redakcia

Vydavateľstvo Wolters Kluwer ponúka okrem odborných časopisov Manažment školy v praxi a Didaktika a portálu direktor.sk aj  odborné publikácie z oblasti riadenia škôl a školských zariadení, ale aj tém zameraných na oblasť výchovy a vzdelávania. Mo...

ZMOS adresovalo rezortu školstva 38 pripomienok k novele školského zákona

Kategória: Aktuality Autor/i: zmos.sk

Združenie miest a obcí Slovenska adresovalo rezortu školstva 38 pripomienok k novele školského zákona. Z nich je však 37 zásadných.

Časopis Manažment školy v praxi a Didaktika - rozhovory

Kategória: Aktuality Autor/i: redakcia

V tomto adventom období sa ponúka čas na zamyslenie sa, relexiu k získaným skúsenostiam z praxe, ale aj zdieľané myšlienky odborníkov, ktoré stoja za to, pripomenúť si ich v časopisoch Manažment školy v praxi aj v Didaktike. "Never, keď ti niekto...

Nová metodika aj pripojenie na online vzdelávanie pre chudobné deti

Kategória: Aktuality Autor/i: Veronika Pavlíková, https://teachforslovakia.sk/ Klindová,

Teach for Slovakia vytvorilo novú metodiku online vzdelávania. Reaguje na aktuálnu situáciu, využiť sa dá aj v budúcnosti. Organizácia zabezpečila ďalšie smartfóny vybavené špeciálnym softvérom, ktoré na vzdelávanie využívajú deti z chudobných rodín.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku bude online

Kategória: Aktuality Autor/i: cvtisr.sk

Týždeň vedy a techniky 2020 (TVT) začína už 9. novembra. Vyberte si z desiatok prednášok, podcastov, súťaží, festivalov či dní otvorených dverí.

Príznaky ochorenia COVID-19

Kategória: Aktuality Autor/i: korona.gov.sk

COVID-19 je infekčné ochorenie, vyvolané koronavírusom SARS-CoV-2. Postihuje najmä dýchací systém, v ťažkých prípadoch vyvoláva ťažký zápal pľúc a môže viesť až k úmrtiu pacienta. Vírus sa prenáša kvapôčkami sekrétu pri kašli, kýchaní a rozprávaní...

Poučenie z augusta 1968

Kategória: Aktuality Autor/i: PhDr. Adam Bielesz

21. augusta 1968 armády piatich krajín okupovali naše územie v rámci tzv. operácie Dunaj. Mali skoncovať s procesom známym aj ako Pražská jar.

Historická škola prof. Jozefa Mistríka v Španej doline

Kategória: Aktuality

Historická škola prof. Jozefa Mistríka sa nachádza v historickej budove postavenej v roku 1650 priamo na námestí v Španej Doline. Špania Dolina má zaujímavú históriu vďaka v minulosti objavenému obrovskému ložisku medeno-striebornej rudy. 

Zamestnávateľom sa mení lehota pri predkladaní evidenčného listu dôchodkového poistenia

Kategória: Aktuality Autor/i: socpoist.sk

V súvislosti so zmenami zákonov na zlepšenie podnikateľského prostredia, tzv. „podnikateľským kilečkom“, sa v zákone o sociálnom poistení upravila povinnosť zamestnávateľa predkladať Sociálnej poisťovni evidenciu o zamestnancovi.

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk