Vyhľadávanie v aktualitách

Aktuality

Hlavná stránka Aktuality  

Zoradiť podľa:

Aktivity škol

27. január - Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Kategória: Aktuality Autor/i: Mgr. J. Ackerman

27. január bol Organizáciou spojených národov v roku 2005 vyhlásený za Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. V roku 2020 si v tento deň pripomíname  75. výročie oslobodenia najväčšieho nacistického koncentračného a vyhladzovacieho tábora Auschwitz- Birkenau (27. 1. 1945), kde násilnou smrťou zahynulo viac ako 1,1 milióna ľudí vrátane žien, detí a starcov.

Kliešte na pečenie oplátok

Kategória: Aktuality Autor/i: PhDr. Vladimír Michalička, CSc.

Archív Manažment školy v praxi

Súčasťou každodenného života škôl v minulosti boli aj rôzne zvyky a rituály, ktorých pôvod siahal do náboženských či pohanských predstáv. Jedným z nich bolo v našich podmienkach aj pečenie vianočných oplátok.

Európsky týždeň mobility

Kategória: Aktuality Autor/i: http://eurotm2019.eurotm.sk/

Európsky týždeň mobility sa uskutoční od 16. do 22. septembra. Umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. 

Poučenie z augusta 1968

Kategória: Aktuality Autor/i: Adam Bielesz

21. augusta 1968 armády piatich krajín okupovali naše územie v rámci tzv. operácie Dunaj. Mali skoncovať s procesom známym aj ako Pražská jar.

NOVINKA - Riadenie školy a školského zariadenia - 3. aktualizované vydanie

Kategória: Aktuality Autor/i: wolterskluwer.sk

Podmienkou efektívneho fungovania výchovno-vzdelávacieho zariadenia je potreba osvojenia si moderných manažérskych metód zo strany riaditeľa a manažmentu školy. Ich uplatnenie v riadiacej funkcii je daná schopnosťou plánovať, organizovať, motivovať a viesť ľudí, koordinovať, komunikovať a kontrolovať tak, aby škola či školské zariadenia fungovalo úspešne. 

Európsky týždeň odborných zručností 2019

Kategória: Aktuality Autor/i: erasmusplus.sk

Štvrtý ročník Európskeho týždňa odborných zručností sa bude konať 14 až 18. októbra 2019. Najdôležitejšou súčasťou Európskeho týždňa odborných zručností sú podujatia, ktoré budú prebiehať od 1. septembra do 31. decembra 2019.

Historická škola prof. Jozefa Mistríka v Španej doline

Kategória: Aktuality

Historická škola prof. Jozefa Mistríka sa nachádza v historickej budove postavenej v roku 1650 priamo na námestí v Španej Doline. Špania Dolina má zaujímavú históriu vďaka v minulosti objavenému obrovskému ložisku medeno-striebornej rudy. 

Svetové dedičstvo na Slovensku

Kategória: Aktuality Autor/i: culture.gov.sk

Svetové dedičstvo predstavuje jedinečnú hodnotu, ktorá presahuje národné hranice a je dôležitá pre súčasné a budúce generácie celého ľudstva. 

Funkčné inovačné vzdelávanie - pobytové

Kategória: Aktuality

Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského ponúka pobytové 5-dňové funkčné inovačné vzdelávanie pre vedúcich pedagogických zamestnancov a vedúcich odborných zamestnancov v termíne od 10.júna do 14. júna 2019 v Modre.

Európsky týždeň mládeže 2019

Kategória: Aktuality

Od 29. apríla do 5. mája sa v celej Európe uskutočnia podujatia, ktorých témou je „Demokracia a ja“. 

Karneval v materskej škole a spolupráca inštitúcií SOŠPg Bullova a MŠ Bullova v Bratislave

Kategória: Aktuality

Dňa 07. 03. 2019 študentky Strednej odbornej školy pedagogickej (SOŠPg) na Bullovej ulici v Bratislave usporiadali karneval pre deti z materskej školy sídliacej v priestoroch uvedenej školy. Študentky tretieho ročníka každý týždeň vykonávajú v materskej škole odbornú prax, a tak vznikol nápad spoločnej akcie.

Dnes je Svetový deň Downovho syndrómu.

Kategória: Aktuality Autor/i: downovsyndrom.sk

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Na podnet organizácií Down Syndrome International (ďalej DSI) a European Down Syndrome Association (ďalej EDSA) bol v roku 2006 prvýkrát vyhlásený 21. marec ako Svetový deň Downovho syndrómu. Tento deň by mal v jednotlivých krajinách prispieť k lepšiemu pochopeniu života ľudí s Downovým syndrómom. 

Svetový deň vody

Kategória: Aktuality

ÚVZ SR oznamuje všetkým záujemcom z radov občanov, že pri príležitosti Svetového dňa vody bude dňa 21. marca 2019 bezplatne poskytovať aj odborné poradenstvo v oblasti zdravotnej bezpečnosti pitnej vody z verejných vodovodov a individuálnych vodných zdrojov, ochrany vlastných vodných zdrojov ako i ďalších problémov týkajúcich sa pitnej vody a jej významu pre zdravie človeka.

Školské ochotnícke divadlo PRAXIDA v Prakovciach

Kategória: Aktuality

V školskom roku 2018/2019 sme v Spojenej škole internátnej v Prakovciach založili školské ochotnícke divadlo s názvom PRAXIDA. Myšlienka založenia divadla bola častou témou diskusií medzi pedagógmi už koncom minulého školského roka, preto sa počas leta niektorí pedagógovia dobrovoľne podujali napísať scenár na  ochotnícke divadlo hrané v tradičnom prakovskom nárečí. Nárečie konzultovali so staršími Prakovčanmi.

Školské výlety a exkurzie - sprievodca

Kategória: Aktuality

Cieľom publikácie je zosumarizovať ponuku vzdelávacích programov v múzeách, galériách, ďalších inštitúciách a vo vybraných zaujímavých lokalitách doma a v blízkom zahraničí, ktoré možno využiť pri organizovaní výletov a exkurzií a inšpirovať učiteľov osvedčenými organizačnými skúsenosťami s jednotlivými druhmi programov, ako aj s ďalšími informáciami, ktoré uľahčia prepojenie oddychovej a vzdelávacej stránky školou organizovaných podujatí.

Iuventa - Pilotné overenie programu Škola bez nenávisti

Kategória: Aktuality Autor/i: iuventa.sk

Organizácia IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže rozbieha pilotné overenie programu Škola bez nenávisti, ktorým nadväzuje na kampaň Rady Európy „No hate speech movement“. 

Lacnejšie doručovanie štátnych zásielok

Kategória: Aktuality Autor/i: TLAČOVÁ SPRÁVA Bratislava, 12. september 2018

Už o niekoľko mesiacov štát spustí projekt Centrálne úradné doručovanie. Všetky dokumenty od úradov budú ľuďom chodiť v nových obálkach s červeným prúžkom, štát si od toho sľubuje šetrenie v miliónoch eur ročne. Všetky potrebné informácie nájdu občania na novej webovej stránke novaobalka.sk.

Tento august za dopravu vôbec neplatíte!

Kategória: Aktuality Autor/i: WoltersKluwer SR

 

Doprava zdarma do konca augusta!

Všetky knižné publikácie zakúpené od 1. 8. 2018 do 31. 8. 2018 vám pošleme bez nákladov na dopravu!

Prevencia počas horúčav

Kategória: Aktuality Autor/i: uvzsr.sk

Vysoké teploty prinášajú zdravotné rizíká, ktoré môžu spôsobovať vážne kolapsové stavy. Záťaž teplom môže viesť k poklesu výkonnosti, zvýšenej únavnosti, môže spôsobiť prehriatie organizmu so zvýšením telesnej teploty, malátnosťou, ospalosťou, bolesťami hlavy, závratmi, nevoľnosťou až zvracaním.

Chladná hlava pri citovom vydieraní

Kategória: Aktuality Autor/i: Mgr. Dušana Bieleszová

Vyberáme z Riadenia školy

Stáva sa vám, že kolega v komunikácii prekrúca argumenty, apeluje na dobré vlastnosti, dlhodobý vzťah, všeobecnú mienku iných, citlivé oblasti, ktoré sú mu o vás známe, vzbudzuje vo vás pocit viny, vytvára obavy zo začínajúceho konfliktu? Možno ste sa stali obeťou citového vydierania, ktoré je načastejšou formou nátlaku v tíme. 

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk