Vyhľadávanie v aktualitách

Aktuality

Hlavná stránka Archív článkov 2014  

Zoradiť podľa:

Aktuality - December 2014

Samsung School prinesie školám skvalitnenie výučby s využitím tabletov

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Školy už budú môcť naplno využívať všetky možnosti tabletovej učebne a vytvoriť interaktívnu spoluprácu medzi učiteľom i žiakmi v reálnom čase. Umožní to Memorandum o porozumení, ktoré dnes podpísal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler so spoločnosťami DATALAN, a.s. a Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Slováci priniesli z medzinárodných olympiád 47 medailí

Kategória: Aktuality Autor/i: http://skolskyservis.teraz.sk

V roku 2014 vyslala organizácia IUVENTA žiakov slovenských škôl na 16 medzinárodných vedomostných olympiád, pričom uspieť sa našim žiakom podarilo na 13 z nich. Na Slovensko sa vrátili so 47 medailami, z ktorých 10 bolo zlatých, 11 strieborných a 26 bronzových.

Rodičia nebudú mať garantované miesta v škôlkach

Kategória: Aktuality Autor/i: http://skolskyservis.teraz.sk

Rodičia nebudú mať zákonom garantované miesto v škôlkach pre svoje deti. Poslanci dnes totiž odmietli zákon o zabezpečení predškolskej starostlivosti z dielne Miroslava Beblavého (nezaradený).

Nový program Erasmus+ má na Slovensku úspech

Kategória: Aktuality Autor/i: http://skolskyservis.teraz.sk

Nový program Európskej únie Erasmus+ prišiel na Slovensko len v tomto roku. Podporuje aktivity v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu na programové obdobie rokov 2014 – 2020. Iuventa ako národná agentúra programu Erasmus+ pre oblasť mládeže a športu podporuje prácu s mládežou a mobilitu mladých ľudí na medzinárodnej úrovni.

Školy dostanú knihy, hry a nosiče s didaktickým obsahom

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Metodicko-pedagogické centrum vyhlasuje verejné obstarávanie na Didaktické pomôcky na CD a DVD nosičoch. Ide o jedno z posledných verejných obstarávaní pre národné projekty zamerané na výchovu a vzdelávanie žiakov a detí z marginalizovaných rómskych komunít. Pomôcky, ktoré sú súčasťou obsahudidaktického balíčka, dostanú základné a materské školy zapojené do dvoch projektov.

MPC zorganizovalo medzinárodnú konferenciu o rozvoji čitateľskej gramotnosti v školách

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Metodicko-pedagogické centrum, regionálne pracovisko Bratislava v spolupráci s Gymnáziom Párovská 1 v Nitre zrealizovalo dňa 9. decembra 2014 medzinárodnú konferenciu zameranú na možnosti implementácie čitateľskej gramotnosti do vyučovacieho procesu všetkých predmetov pod vedením školy. Diskutovať na tému prišlo viac ako sedemdesiat riaditeľov škôl Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Odštartoval 9. ročník Fotografie očami detí

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Organizátori celoslovenského internetového projektu Fotografia očami detí oznámili začiatok 9. ročníka tejto úspešnej fotosúťaže. Tá je určená žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Záštitu nad 9. ročníkom FOD prevzal minister školstva, vedy, výskumu a športu Juraj Draxler.

Učiteľov školíme, ako pracovať s tabletmi

Kategória: Aktuality Autor/i: amvprojekt.sk

Zvyšovanie motivácie žiakov, individuálne zbieranie informácii, práca s digitálnym obsahom, flexibilita a kreativita sú len jedny z mála výhod, ktoré prináša práca s tabletom na vyučovacích hodinách. Zvýšenie zavedenia informačných technológií do škôl a potrebné vzdelávanie pedagógov umožnia školenia, ktorá začínajú už v týchto dňoch.

Platy učiteľov sa v budúcom roku zvýšia o 5 percent

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Zvýšenie platových taríf pedagogických a odborných zamestnancov v regionálnom školstve v roku 2015 o 5 percent zakotvila kolektívna zmluva vyššieho stupňa vo verejnej správe, ktorú dnes v Bratislave podpísal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler spolu s ďalšími ministrami a sociálnymi partnermi.

Nový ŠVP pre materské školy bude jednoduchší, sľubuje J. Draxler

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Nový Štátny vzdelávací program (ŠVP) pre materské školy (MŠ) bude oproti predchádzajúcemu dokumentu jednoduchší a používateľsky priateľskejší. Na dnešnom predstavení dokumentu to uviedol minister školstva Juraj Draxler. Znenie nového ŠVP pre MŠ bude zverejnené na stránke Štátneho pedagogického ústavu do konca roka. Platiť bude od septembra 2015.

Budú vstupenkou na stredné školy celoštátne testy?

Kategória: Aktuality Autor/i: pravda.sk

Revolúcia v školstve? Štát môže mať kontrolu nad tým, ktorú školu si žiaci vyberú po skončení základnej. Riešením sú celoštátne testy, ktoré by boli súčasťou prijímačiek na stredné školy.

Pozrite si aktualizované rebríčky základných a stredných škôl

Kategória: Aktuality Autor/i: sme.sk

Chcete poslať dieťa do školy a neviete si vybrať spomedzi viacerých ponúk? Máte doma žiaka, ktorý chodí do školy a radi by ste vedeli viac o výsledkoch jej žiakov? Pracujete v školstve alebo samospráve a máte záujem porovnať si výsledky žiakov vašej školy s výsledkami žiakov iných škôl? Ak áno, mohli by vás zaujímať naše aktualizované rebríčky za základné (ZŠ) a stredné školy (SŠ).

Žiaci by mohli robiť vstupné testy na stredoškolské prijímačky

Kategória: Aktuality Autor/i: sme.sk

U nového ministra školstva zisťujú, či sú technicky schopní pripraviť nové testy. Môžu ich spojiť aj s monitorom.

 

Nedostatok miest v škôlkach bude čoskoro minulosťou

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Do roku 2020 by sa do materských škôl malo dostať až 95 percent detí vo veku 4 – 6 rokov. Ministerstvo školstva už na začiatku budúceho roka vypíše výzvy pre mestá a obce, ktoré sa môžu uchádzať až o 10 miliónov eur na zvýšenie kapacitnej nedostatočnosti materských škôl.

Učitelia by už nemali byť prepúšťaní na obdobie letných prázdnin

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Učitelia by už počas letných prázdnin nemali dočasne končiť na úradoch práce. Zamedzí tomu pozmeňujúci návrh k novele Zákonníka práce, ktorý na dnešnom rokovaní schválili poslanci NR SR.

Výstavy na zapožičanie

Kategória: Aktuality Autor/i: msap.sk

Speváci, herci, spisovatelia a režiséri v školských laviciach - plagátové výstavy predstavujúce popredné osobnosti a ich spomienky na školské roky. 

Stanovisko SKU z valného zhromaždenia 29.11.2014

Kategória: Aktuality Autor/i: sku.sk

Valné zhromaždenie Slovenskej komory učiteľov (SKU) vyjadruje veľké znepokojenie nad súčasným stavom a smerovaním slovenského školstva.

V krajine remesiel 2015

Kategória: Aktuality Autor/i: uluv.sk

Celoslovenská súťažná prehliadka remeselnej tvorivosti detí vo veku od 8 do 15 rokov práve odštartovala. Deti so záujmom o tradičné ľudové remeslá môžu svoje práce vymýšľať, tvoriť a vyrábať do 15. mája 2015. Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) vám už teraz drží palce a teší sa na všetky dodané práce !

Väčšina lídrov medzi VŠ fakultami obhájila svoje postavenie

Kategória: Aktuality Autor/i: http://skolskyservis.teraz.sk

Jesseniova lekárska fakulta UK, Fakulta chemickej a potravinárskej technológie STU či Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK zostávajú na špičke.

NKÚ hodnotil čerpanie eurofondov vo vzdelávaní

Kategória: Aktuality Autor/i: euroactiv.sk

Národný kontrolný úrad (NKÚ) hodnotil efektívnosť využívania finančných prostriedkov zo zdrojov Európskej únie (EÚ) v rámci Operačného programu Vzdelávanie (OPV) v rokoch 2007 až 2013. - See more at: http://www.euractiv.sk/regionalny-rozvoj/clanok/nku-hodnotil-cerpanie-eurofondov-vo-vzdelavani-023097#sthash.X8QBT0Ck.dpuf

Národný kontrolný úrad (ďalej NKU) hodnotil efektívnosť využívania finančných prostriedkov zo zdrojov Európskej únie v rámci Operačného programu Vzdelávanie v rokoch 2007 až 2013. Podľa NKÚ nie je vyžívanie európskych prostriedkov uspokojivé.

 

PoPodľa Národného kontrolného úradu nie je využívanie európskych prostriedkov uspokojivé. - See more at: http://www.euractiv.sk/regionalny-rozvoj/clanok/nku-hodnotil-cerpanie-eurofondov-vo-vzdelavani-023097#sthash.X8QBT0Ck.dpuf
Podľa Národného kontrolného úradu nie je využívanie európskych prostriedkov uspokojivé. - See more at: http://www.euractiv.sk/regionalny-rozvoj/clanok/nku-hodnotil-cerpanie-eurofondov-vo-vzdelavani-023097#sthash.X8QBT0Ck.dpuf

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk