Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Aktuality

Zoradiť podľa:

Zoradiť podľa:

Kľúčové slovo Dovolenka


COVID-19 Komentár k novele Zákonníka práce - OZPŠaV na Slovensku

Kategória: Aktuality Autor/i: ozpsav.sk

Národná rada SR 2. 4. 2020 schválila novelu Zákonníka práce, ktorá počas trvania súčasnej výnimočnej situácie kvôli šíreniu koronavírusu mení niektoré ustanovenia Zákonníka práce. Zákon ešte nebol podpísaný prezidentkou SR a zverejnený v Zbierke z...

Dovolenka za rok 2020

Kategória: Aktuality Autor/i: ozpsav.sk

8. novembra 2019 bol zverejnený v Zbierke zákonov zákon č. 380/2019 Z. z., ktorý upravuje nároky niektorých zamestnancov na dovolenku za kalendárny rok.

Politika zamestnanosti - legislatívne zmeny

Kategória: Aktuality Autor/i: employment.gov.sk

1. január 2020 prinesie legislatívne zmeny, ktoré sa týkajú rôznych opatrení v politike zamestnanosti, napr. vyššiu minimálnu mzdu, vyššie mzdové zvýhodnenie za prácu v neštandardnom čase, zmeny v dovolenkách pre mladších rodičov. 

Dovolenka za rok 2019 a za rok 2020

Kategória: Aktuality Autor/i: ozpsav.sk

Zákon č. 380/2019 Z. z., ktorým sa mení zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov  upravuje nároky niektorých zamestnancov na dovolenku za kalendárny rok. 

Novela Zákonníka práce

Kategória: Aktuality

V Zbierke zákonov vyšiel zákon č. 380/2019 Z. z., ktorým sa mení zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov. Týka sa navýšenia dĺžky základnej výmery dovolenky na päť týždňov aj pre zamestnancov, ktorí dosiaľ nedovŕšili 33...

Zmena dovolenky v Zákonníku práce

Kategória: Aktuality

Národná rada SR schválila novelu Zákonníka práce, ktorá upravila dovolenku pre pedagogických a odborných zamestnancov v regionálnom školstve a učiteľov vysokých škôl v súlade so zákonom č. 138/2019 Z. z. Novela nemení nič na rozsahu poskytovanej d...

Pravidlá cestovania s deťmi

Kategória: Aktuality Autor/i: uvzsr.sk

Deťom do dvoch rokov veku lekári neodporúčajú cestovať do exotických krajín predovšetkým pre riziko nákazy infekčnými ochoreniami. Hrozbou pre zdravie môže byť aj kontakt s exotickými mikroorganizmami, jedovatými živočíchmi, či parazitmi. 

Koniec školského roka

Kategória: Aktuality Autor/i: redakcia

Vážení pedagogickí zamestnanci, odborní zamestnanci škôl, školských zariadení a ich zriaďovatelia,

Čo patrí do dovolenkovej lekárničky

Kategória: Aktuality Autor/i: uvzsr.sk

Deťom do dvoch rokov veku lekári neodporúčajú cestovať do exotických oblastí. Treba si dať aj záležať na výbave dovolenkovej lekárničky.

Dovolenka s knihou

Kategória: Aktuality

Blíži sa koniec školského roka a s ním aj čas letných dovoleniek. Vychutnať si ho môžeme aj s odbornou knihou. Ponúkame zopár tipov aj z našej redakcie.

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk