Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Aktuality

Ministerstvo kultúry SR prepravilo deti z ukrajinských umeleckých škôl bezpečne na Slovensko

Kategória: Aktuality Autor/i: culture.gov.sk

Ministerstvo kultúry SR zabezpečilo v pondelok 14. marca autobusy, ktoré smerovali na východné Slovensko. Cieľom tejto iniciatívy bolo prepraviť obalové materiály na ochranu diel a zbierok pre ukrajinské múzeá. Cesta autobusov na pomoc Ukrajine však nebola iba jednosmerná. Vďaka výbornej spolupráci so Štátnym divadlom Košice a s veľkou pomocou slovenského generálneho konzula v Užhorode Pavla Panisa sa rezortu kultúry podarila logisticky aj ľudsky úžasná vec. 

Z Ukrajiny na Slovensko bezpečne previezli 90 žiakov a žiačok so sprievodom z Charkovskej choreografickej školy a Kyjevskej štátnej odbornej choreografickej školy. V dvoch autobusoch pricestovali spolu s nimi ich mamy, staré mamy či učiteľky. Ministerstvo kultúry sa v týchto dňoch snaží žiačkam a žiakom z Ukrajiny vytvoriť čo najpríjemnejšie prostredie a pripraviť pre nich zázemie na vzdelávanie a tréningy, aby mohli aj naďalej rozvíjať svoj talent a svoju budúcnosť.

Zdroj: https://www.culture.gov.sk/ministerstvo/medialny-servis/aktuality-ministerstva-kultury/ministerstvo-kultury-sr-prepravilo-deti-z-ukrajinskych-umeleckych-skol-bezpecne-na-slovensko/


Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk

Archív článkov