Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Aktuality

Ministerstvo kultúry pripravuje nový systém Kultúrnych poukazov

Kategória: Aktuality Autor/i: culture.gov.sk

V roku 2021 Ministerstvo kultúry SR nespustí Program Kultúrne poukazy. Rezort k tomuto kroku pristúpil z viacerých dôvodov. Jednou z hlavných príčin je pretrvávajúca pandémia COVID-19, protipandemické opatrenia a dlhodobé obmedzenia hromadných podujatí.

Druhým dôvodom sú aktuálne priority študentov na celý rok podľa ministerstva školstva. Ako upozorňuje práve rezort školstva, študenti sa prioritne majú sústrediť na štúdium a doháňanie prípadne zmeškaného učiva  v dôsledku pandémie.

Ministerstvo kultúry zároveň pri vyhodnocovaní Programu Kultúrnych poukazov za rok 2020 odhalilo závažné nedostatky systému. Tie od roku 2006 umožňovali potenciálne zneužívanie týchto dotácií a nemuseli tak spĺňať základný cieľ, a to sprostredkovať kultúru a umenie žiakom základných škôl a inšpirovať ich k návštevám inštitúcií aj v budúcnosti.

Zdroj a ďalšie informácie: https://www.culture.gov.sk/ministerstvo/medialny-servis/aktuality-ministerstva-kultury/ministerstvo-kultury-pripravuje-novy-system-kulturnych-poukazov/?fbclid=IwAR1sF_jR3MkVAybM31amR39dkyTaB2HeP-aAdpNpK0QW9SHwuac488qu4c8


Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk

Archív článkov