Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Online časopis

Téma: Školský úraz

Dátum: Autor/i: JUDr. Ing. Lucia Pivarníková Rubrika: Informujeme

Na hodine telesnej a športovej výchovy pri nahrávkach v hode s medicinbalom žiak nechytil nahrávku a lopta mu udrela do oblasti brucha. Brucho nebolo sčervenané, ale keďže sa žiak sťažoval na bolesť v oblasti brucha, bol privolaný zákonný zástupca, aby s ním išiel na ošetrenie k lekárovi. Úraz bol zaevidovaný. Rodič po príchode do školy žiada o vystavenie potvrdenia o školskom úraze. Má škola túto povinnosť? Nevieme, či pôjde o registrovaný alebo neregistrovaný úraz. Ako má vyzerať takéto potvrdenie?

Ministerstvo školstva, vedy výskumu a športu Slovenskej republiky podľa § 14 ods. 1 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vydalo Metodické usmernenie č. 4/2009-R z 11. februára 2009 k zavedeniu jednotného postupu škôl, školských zariadení a vysokých škôl pri vzniku registrovaného školského úrazu a pri evidencii nebezpečných udalostí (ďalej len „metodické usmernenie“). Škola alebo školské zariadenie musí vyšetriť každý úraz žiaka, ktorý sa stane v škole alebo v školskom zariadení. V otázke nie je uvedené, či neprítomnosť žiaka na základe stanoviska ošetrujúceho lekára bude trvať viac ako tri dni, príp. menej ako štyri dni, príp. ak aj nedošlo k neprítomnosti žiaka v škole, či došlo k poškodeniu jeho zdravia úrazom. Vyššie uvedené má podstatný vplyv na rozhodnutie o tom, či škola bude považovať školský úraz za registrovaný alebo neregistrovaný.

Školský úraz sa stal na hodine telesne

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Diskusia - Počet príspevkov: 0

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk

Seriály