Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Aktuality

Vyberáme z portálu daneauctovnictvo.sk

Kategória: Aktuality Autor/i: daneauctovnictvo.sk

Odborný portál plný najnovších informácií z oblasti daní, práva, účtovníctva a miezd podnikateľov. Je určený účtovníkom a ekonómom podnikateľských subjektov, audítorom, daňovým poradcom a ďalším záujemcom o túto problematiku.

11. 5. 2021

Elektronické stravovacie karty a rekreačné poukazy

V súčasnosti mnohí zamestnávatelia nahrádzajú klasické papierové stravovacie poukážky elektronickými stravovacími kartami, tzv. gastrokartami a príspevok na rekreáciu poskytujú formou rekreačných poukazov. Sú to osobitné platobné prostriedky, ktoré uchovávajú peňažnú hodnotu, vyzerajú takmer ako bežná platobná karta a spôsob platby s nimi je rovnaký ako s bežnou platobnou bankovou kartou.

Autorka príspevku: Ing. Eva Gášpárová

10-dňová demo-licencia po registrácii užívateľského konta zdarma

Zdroj: https://www.daneauctovnictvo.sk/sk/casopis/dane-a-uctovnictvo-v-praxi/elektronicke-stravovacie-karty-a-rekreacne-poukazy.m-3738.html

2. 5. 2021

Príspevok na stravné

Zamestnávateľ (ZŠ) stravuje svojich zamestnancov vo vlastnej školskej jedálni a prispieva na stravu 1,75 €. Niektorí zamestnanci robili prácu z domu za čo im patrí stravné. Všetci zamestnanci si vybrali príspevok na stravu (predtým dostávali stravné lístky). Koľko im má zamestnávateľ prispieť ma stravu, keď minimálne musí 2,11 €, aby dodržal zásadu rovnosti?

Autorka odpovede: Ing. Iveta Matlovičová

10-dňová demo-licencia po registrácii užívateľského konta zdarma

Odpoveď: https://www.daneauctovnictvo.sk/sk/z-praxe/prispevok-na-stravne.c-216.html


Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk