Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Online časopis

Štátny pedagogický ústav v spolupráci so Žiackym poradným výborom predstavujú program BUDDY

Dátum: Rubrika: Informujeme, upozorňujeme

Nové metodické a podporné materiály pomôžu základným a stredným školám s realizáciou rovesníckej podpory pre deti a mladých prichádzajúcich z Ukrajiny. Zapojenie do programu je dobrovoľné.

Nový program BUDDY vznikol z iniciatívy žiakov a študentov v Žiackom poradnom výbore, ktorí sa chceli aktívne pričiniť o lepšiu a rýchlejšiu integráciu nových spolužiakov a spolužiačok z Ukrajiny. Odborníci zo Štátneho pedagogického ústavu pripravili metodiku a ďalšie dokumenty a formuláre, ktoré môžu školám pomôcť v realizácii takejto formy podpory.

Program slúži ako doplnok k aktivitám na školách, kde sa začleňujú deti z Ukrajiny. Návody však môžu slúžiť ako pomôcka aj pri procese adaptácie ďalších detí cudzincov, ktorých rodiny prichádzajú na Slovensko z iných krajín.

Tipy na kontakt so zverencom pri dištančnej výučbe

Uzatvorenie škôl a online výučba môže žiakov úplne izolovať a zabrániť kontaktu s ostatnými. U žiakov z cudziny (v tomto prípade z Ukrajiny) môže byť prechod na dištančné vzdelávanie ešte náročnejší a hrozí im väčšie riziko izolácie. Strácajú tak s okolím a slovenčinou priame spojenie, najmä na úrovni bežnej komunikácie.

Tipy na žiacke aktivity, keby škola znova prešla na dištančnú výučbu:

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Diskusia - Počet príspevkov: 0

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk