Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Riadenie školy

Vyhláška č. 202/2022 - Kritériá na určovanie najvyššieho počtu žiakov prvého ročníka stredných škôl

Publikované: Autor/i: -

Vyhláška Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú kritériá na určovanie najvyššieho počtu žiakov prvého ročníka stredných škôl vyšla v Zbierke zákonov pod č. 202/2022 Z. z.

Vyhláška úpravuje kritériá na určovanie najvyššieho počtu žiakov prvého ročníka stredných škôl samosprávnymi krajmi, zjednodušuje a sprehľadňuje systém týchto kritérií, zavedenie nových kritérií aj nového systému ich celkového vyhodnotenia.

Vyhláška reaguje na zákon č. 413/2021 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 61/2015 Z. z. o odbornom vzdelávaní a príprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorým sa zaviedlo určovanie najvyššieho počtu žiakov prvých ročníkov stredných škôl aj pre odbory nižšieho stredného odborného vzdelania na stredných odborných školách a upravuje kritériá pre určenie najvyššieho počtu žiakov aj pre tieto odbory vzdelávania.

Vyhláška zároveň reaguje na skúsenosti aplikačnej praxe pri uplatňovaní doteraz platných kritérií na určovanie najvyššieho počtu žiakov samosprávnymi krajmi, zjed

Na zobrazenie tohto obsahu nemáte dostatočné oprávanenie.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Diskusia - Počet príspevkov: 0

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk