Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Výzvy

Inkluzívne a demokratické školské prostredie pre všetkých. Rôznorodosť - uznanie - rovnosť.

Kategória: Výzvy

Regionálna akadémia s názvom Inkluzívne a demokratické školské prostredie pre všetkých. Rôznorodosť – Uznanie – Rovnosť je vzdelávací program zameraný na podporu demokratickej a inkluzívnej školskej klímy v Slovenskej a Českej republike, určený prezákladné školy a gymnáziá s osemročným vzdelávacím programom. Slovenské a české školy môžu využiť možnosť pridať sa k absolventom akadémií. Elektronické prihlasovacie formuláre  môžu školské tímy zasielať do 10. októbra a prihlášky v papierovej podobe do 15. októbra.

Vzdelávacie aktivity sú pripravené Európskym Wergeland Centrom – organizáciou Rady Európy – podľa modulu letných škôl, ktoré si získali svojich absolventov vďaka svojmu zameraniu na individuálne potreby škôl, prípravu akčných plánov priamo na seminári a inšpiratívnemu medzinárodnému tímu facilitátorov.

Školy, ktoré sa programu zúčastnili, uplatnili nadobudnuté zručnosti a poznatky nielen v oblasti školských projektových aktivít, ale aj samotného rozvoja školy, školského vzdelávacieho programu, zlepšenia vzťahov medzi učiteľmi a žiakmi, učiteľmi a rodičmi či školou a miestnou komunitou.

Ciele regionálnej akadémie:

  • zvýšiť kompetencie učiteľov a vedúcich pracovníkov škôl pracovať s rozmanitosťou v triede a v škole;
  • podporiť účastníkov pri rozvíjaní školských projektov v oblas výchovy a vzdelávania k ľudským právam a demokrackému občianstvu, ktoré sú orientované na utváranie demokrackého a inkluzívneho školského prostredia pre všetkých žiakov;
  • poskytnúť plaPormu pre výmenu osvedčenej praxe a skúsenos? pre skvalitnenie inklúzie v školách;
  • podporiť dialóg a spoluprácu medzi rôznymi účastníkmi v sektore vzdeláva
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk

Archív výziev