Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Mediácia

Rolová hra: Triedny totem

Kategória: Mediácia Autor/i: Mgr. Adrián Hudák

Súdržnosť v triede a podpora jednoty v rozmanitosti je súčasťou inkluzívneho správania sa v triede. Dosiahnuť to možno aj prostredníctvom hry, ktorej podstata spočíva v demonštovaní jednoty. Súčasťou hry by mala byť aj reflexia k téme podporená napr. otázkami: Prečo sme sa túto hru hrali? Čo bolo jej cieľom? Čo nové ste sa dozvedeli o spolužiakovi, o sebe? a pod. 

Triedny totem

  • Cieľ: Vytvoriť triedny totem, na ktorom bude odtlačok ruky rovnakej farby od každého žiaka triedy, vytvoriť symbol ukazujúci jednotu. Podporiť jednotu a rovnosť medzi žiakmi. Pomôcť integrácii žiakov.
  • Cieľová skupina: žiaci od 7 do 12 rokov.
  • Forma: triednická hodina.
  • Metódy: rolová hra, diskusia, dramatizácia, výtvarná tvorba.
  • Pomôcky: Vopred pripravené a vyrobené masky s gumičkou, totem, zmývateľná farba (na odtlačky rúk), farba na telo, elektronická sviečka, perkusie alebo perkusívna hudba.

Popis a postup aktivity: Skôr ako hodina začne, žiakom rozdáme vyrobené masky. Vyzveme ich, aby si masky nasadili a vysvetlíme im, že sa hráme na indiánsky kmeň. Našou úlohou je zložiť kmeňový sľub. V triede zatiahneme žalúzie a zapneme elektrickú

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk