Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Riadenie školy

Náplň práce školského špeciálneho pedagóga - dozor a zastupovanie

Publikované: Autor/i: JUDr. Matej Drotár

Prosil by som o odborný pohlaď na tento problém. V rámci projektu POP II mame zamestnaného školského špeciálneho pedagóga. Môže školský špeciálny pedagóg vykonávať dozor nad žiakmi počas prestávok a zastupovať počas neprítomnosti iného pedagogického zamestnanca?

Priamo v pracovnej náplni to nemá (napr. vzor prac. náplne pre školských špec. pedagógov zamestnaných v projekte POP II), ale podĺa zákona č. 138/2019 Z. z. je to pedagogicky zamestnanec, nie odborný (ako to bolo podĺa starého zákona o PZ z roku 2009). Som teda toho názoru, ze dozor aj zastupovanie vykonávať môže. Chcel by som si to touto cestou overiť.

Odpoveď:

Školský špeciálny pedagóg je v zmysle § 19 písm. h) zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 138/2019 Z. z.“) kategóriou pedagogického zamestnanca.

Okrem osobitne vymedzených činností v ustanovení

Na zobrazenie tohto obsahu nemáte dostatočné oprávanenie.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Diskusia - Počet príspevkov: 0

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk