Neúspešné výberové konanie na riaditeľa školy a ďalší postup zriaďovateľa i rady školy

Vydané: 1 minúta čítania

Sme riadna plneorganizovaná ZŠ, v mesiaci jún sa uskutočnilo výberové konanie na funkciu riaditeľa školy. 

Konanie bolo neúspešné, z troch kandidátov komisia nevybrala žiadneho kandidáta. Predpokladám, že zriaďovateľ ma poverí vedením školy a prípravou nového šk. roka. Zároveň jeho povinnosťou je vyhlásiť do 15 dní nové kolo? Ako má postupovať rada školy - zriaďovateľ, ak sa do ďalšieho výberového konania chce prihlásiť predseda rady školy (učiteľka školy). Píše sa v zákone 321 o pozastavení členstva. Je potrebné ju nahradiť novým členom z radov pedagogických zamestnancov? Resp. má si rada školy zvoliť aj nového predsedu rady školy?

Podľa