Potrebujeme si ujasniť pri prijímaní žiakov do zuš potrebné doklady. Sme súkromná zuš a podľa zákona môžeme prijímať žiakov do 25 rokov veku, pri žiakoch do 15 rokov je povinná školská dochádzka a tým pádom nepotrebujeme dokladovať status študenta. Nevieme sa však zhodnúť, či je potrebné k prihláške dokladovať potvrdenie o návšteve školy pri študentoch od 15 rokov a tiež pri študentoch od 18 rokov. V zákone je podmienka, že študent zuš má nárok na normatívne financovanie, ak má status študenta, chceme sa opýtať teda, akým dokladom je potrebné doložiť status študenta a od akého veku, či je rozhodujúci vek od 15 rokov alebo až od 18 rokov.
Podľa