Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Riadenie školy

Zmluvy upratovačiek – doba určitá a neurčitá

Publikované: Autor/i: JUDr. Matej Drotár

Na škole pracovala upratovačka, ktorá išla na materskú dovolenku. Na jej pracovnú pozíciu nastúpila iná (V.H.), ktorá mala pracovnú zmluvu na dobu určitú - zástup počas materskej dovolenky upratovačky (K.S.). Aj tá nastúpila po čase na materskú dovolenku. Vedenie vzalo do pracovného pomeru ďalšiu (O.K.), ktorá mala dobu určitú - zástup počas materskej dovolenky (K.S). Tá prvá upratovačka sa rozhodla rozviazať pracovný pomer so školou. V ten deň vedenie školy zmenilo pracovnú dobu upratovačke (O.K.) na dobu neurčitú a na polovičný úväzok. Teraz nastala situácia, kedy upratovačka (V.H.) tvrdí, že jej vedenie nedalo vedieť, že jej pracovný pomer skončil a tým pádom sa jej pracovná zmluva zmenila na dobu neurčitú. Vedenie školy tvrdí, že bola zamestnaná na dobu určitú, na zástup upratovačky, ktorá už na škole nepracuje, teda sa jej zmluva automaticky skončila. Ktorá strana má pravdu a je v práve?

Pre zobrazenie pracovnej situácie nemáte dostatočné oprávnenia.

Vážený návštevník,
prístup k obsahu majú len registrovaní užívatelia portálu.
Pokiaľ ste už zaregistrovaný, prihláste sa prosím so svojím užívateľským menom a heslom.
V prípade, že ešte nie ste zaregistrovaný, zaregistrujte sa.
Ďakujeme.Diskusia - Počet príspevkov: 0

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk

Aktuálne články

Rada školy a kontrola obsahu štatútu rady školy N

Publikované:

Kto je oprávnený kontrolovať obsah štatútu rady školy, resp. či nie je štatút schválený v rozpore s legislatívou (okrem samotnej rady školy, resp. jej členov)?

Kompetencie kontrolóra obce N

Publikované:

Nepredloženie správy o výchovno-vzdelávacej činnosti - dôsledky N

Publikované:

Riaditeľ základnej školy nepredložil zriaďovateľovi v zákonom stanovenom termíne Správu o  výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach (ďalej "SVVČ") za predchádzajúci školský rok. Rada školy má zasadnutie v novembri 2018, prerokovanie SVVŠ má v programe. Ako má v tomto prípade postupovať zriaďovateľ?

Štátna školská inšpekcia A

Publikované: Aktualizované: