Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Riadenie školy

Zdaňovanie finančného príspevku na stravovanie zo sociálneho fondu

Publikované: Autor/i: Ing. Marián Drozd

Obraciam sa na vás s prosbou o usmernenie ohľadom zdaňovania alebo nezdaňovania finančného príspevku na stravovanie zo sociálneho fondu. Viem, že finančný príspevok na stravovanie zo sociálneho fondu nie je výškou limitovaný a nezdaňuje sa. Nezdaňuje sa ani v prípade, ak je zamestnancovi poskytnutý pozadu? Napríklad, dodatočne sa zistí, že zamestnanec základnej školy  počas prázdnin pracoval a finančný príspevok na stravovanie sa mu vyplatí neskôr. Príspevok zamestnávateľa 2,48 € bude zdanený a  príspevok zo SF 0,70 €?

Podľa § 152 ods. 1 Zákonníka práce vyplýva, že zamestnávateľ nemá povinnosť zabezpečiť stravovanie zamestnancom, ktorým poskytuje účelovo viazaný finančný príspevok na stravovanie, výšku ktorého

Na zobrazenie tohto obsahu nemáte dostatočné oprávanenie.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Diskusia - Počet príspevkov: 0

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk