Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Riadenie školy

VOĽBY - Kandidovanie za pedagogických zamestnancov

Publikované: Autor/i: Mgr. Mária Stanislavová

Môže kandidovať do rady školy za pedagogických zamestnancov zamestnanec (rodič), ktorému chodí do školy dieťa a môže kandidovať zamestnanec, ktorý má pracovnú zmluvu na dobu určitú?

Členstvo v orgánoch školskej samosprávy ustanovuje § 25 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (zloženie, počty za jednotlivé skupiny). Členstvo v rade školy je upravené v ods. 5 a 6, ktoré ustanovujú počty zástupcov v rade školy za pedagogických zamestnancov, ostatných zamestnancov, rodičov a zástupcov zriaďovateľa (v stredných školách aj zástupca žiakov). Je v nich presne zadefinované, že člen rady školy volený za rodičov, nesmie byť súčasne zamestnancom školy alebo školského zariadenia. Určité o

Na zobrazenie tohto obsahu nemáte dostatočné oprávanenie.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Diskusia - Počet príspevkov: 0

Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk

Aktuálne články

Čerpanie dovolenky a jej prerušenie A

Publikované: Aktualizované:

 Otázka: Zamestnanec chce počas plánovanej dovolenky, ktorú čerpá počas vedľajších a hlavných prázdnin, navštíviť lekára, čiže chce prerušiť dovolenku na tzv. paragraf. Postupujem ako riaditeľ školy (zamestnávateľ) správne a v súlade s platnou legislatívou, ak neumožním zamestnancovi čerpanie paragrafu – P-čka počas čerpania plánovanej dovolenky (vedľajšie a hlavné prázdniny)? Dovolenku umožním prerušiť iba počas PN alebo OČR.

Čerpanie dovolenky a práca v kalendárnom roku 60 dní N

Publikované:

Otázka Ako má riešiť zamestnávateľ čerpanie dovolenky u zamestnankyne, ktorá bola na PN-ke od 5. 1. do 23. 5. 2018. 24. 5 .2018 nastúpila do práce po PN-ke. V práci si odpracovala 27 dní. Keďže počas letných prázdnin sa spravidla na školách čerpá dovolenka od 3. 7. 2018, zamestnankyňa nastúpila na dovolenku. Dovolenku si vypísala za mesiac júl - 20 dní a mesiac august - 18 dní. Z toho vyplýva, že zamestnankyňa nevykonávala v kalendárnom roku prácu aspoň 60 dní.

Dĺžka dovolenky, podmienky čerpania, poskytovania, krátenia a poskytovanie náhrad A

Publikované: Aktualizované:

Otázka Sme cirkevná základná škola. V predošlých rokoch sme mali 8 zamestnankýň, učiteliek na reťazených MD a RD. Tento rok a nasledujúce roky sa postupne vracajú z RD. Neboli na ne tvorené rezervy na nevyčerpané dovolenky. Tento rok si viaceré z nich čerpajú naakumulované dovolenky. Napriek tomu si nie všetky ich stihnú dočerpať do 31. 12. 2015. Aký je minimálny a aký je maximálny počet dní  dovoleniek zamestnankýň, ktorý môžeme, resp. musíme ku koncu roka preplatiť?

Dokladovanie dovolenkového voľna A

Publikované: Aktualizované:

Otázka: Môžu pedagogickí zamestnanci počas prázdnin, kedy majú vypísanú dovolenku, na konci mesiaca dokladovať dovolenkové voľno zamestnávateľovi potvrdením od lekára, prípadne potvrdením o sprievode člena rodiny.

Dovolenka 9 týždňov N

Publikované: