Vyhľadávanie v online časopise

Online časopis

Hlavná stránka Manažment školy v praxi Autor/i

Zoradiť podľa:

Mgr. Eva Koprena, PhD.

Počet článkov autora: 2

Mediálna gramotnosť ako základná zručnosť v digitálnej spoločnosti

Dátum: Autor/i: Mgr. Eva Koprena, PhD. Rubrika: Súčasné trendy Vydanie: 3/2020 Ročník: 2020

Záplava článkov, sledovanie udalostí v priamom prenose aj z opačného konca zemegule a obrovské množstvo informácií z rôznych komunikačných kanálov sa na nás valí každý deň a zo všetkých strán. Mediálna gramotnosť by sa tak v digitálnej spoločnosti mala stať našou základnou zručnosťou. To znamená, že by sme mali vedieť čítať a analyzovať mediálne obsahy, rozumieť im a využívať ich pre svoje potreby.

Príspevky v diskusii: 0

Až raz budem učiteľkou

Dátum: Autor/i: Mgr. Eva Koprena, PhD. Rubrika: Editorial Zo seriálu: Editorial Vydanie: 9/2018 Ročník: 2018

„Až raz budem učiteľkou, budem dávať samé jednotky, zruším všetky ypsilony, deliť sa bude len dvomi a z predmetov nám ostane len hodina spevu.“ Možno si niektorí ešte pamätajú na populárny hit z 80-tych rokov 20. storočia, ktorý spievala Darinka Rolincová. Smelé utopistické plány malej slečny vykúzlili na tvárach učiteľov pobavený úsmev a asi si, okrem stanoveného štátneho vzdelávacieho programu, spomenuli aj na záväzné ministerské odporúčania a usmernenia k výchovno-vzdelávaciemu procesu.

Pedagogicko-organizačné pokyny (ďalej „POP“) ministerstvo školstva prvýkrát publikovalo v roku 1984. Odvtedy sa už stalo tradíciou, že so začiatkom nového školského roka sa vám dostáva do rúk aj tento dokument.

Príspevky v diskusii: 0

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk