Vyhľadávanie v aktualitách

Aktuality

Hlavná stránka  

Zoradiť podľa:

minister školstva

Rokovanie odborov s ministerkou školstva

Kategória: Aktuality

9. októbra 2017 sa vedenie OZPŠaV stretlo na pracovnom rokovaní s ministerkou školstva, vedy, výskumu a športu SR Martinou Lubyovou a generálnou riaditeľkou rozpočtu ministerstva Luciou Zemanovou. Témou rokovania bol najmä návrh štátneho rozpočtu na rok 2018 a v rámci neho finančné prostriedky určené pre kapitolu ministerstva školstva.

LUBYOVÁ: Učiace sa Slovensko je nerealizovateľné, treba ho dopracovať

Kategória: Aktuality

Národný program Učiace sa Slovensko v jeho súčasnej podobe sa nedá realizovať. Má sa dopracovať a potom sa bude riešiť aj politická podpora. Rokovať má o ňom parlamentný školský výbor a kľúčové komunity, ktorých sa týka. Počas dnešnej parlamentnej Hodiny otázok to povedala ministerka školstva Martina Lubyová (nom. SNS).

Na vzdelávanie pôjde 3,5 miliardy eur

Kategória: Aktuality

Celkové výdavky rezortu klesnú oproti roku 2017 o 69,8 milióna eur. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR bude mať v roku 2018 k dispozícii 1,36 miliardy eur. Zo štátneho rozpočtu pôjde o prostriedky vo výške 1,29 miliardy eur, zo štrukturálnych fondov, vrátane spolufinancovania zo štátneho rozpočtu to bude 66,7 milióna eur. 

Novou riaditeľkou kancelárie ministerky školstva sa stala Eva Gažová

Kategória: Aktuality

Riadením kancelárie ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR bola dnes poverená Mgr. Eva Gažová. Je absolventkou Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, pôsobila v Slovenskom olympijskom výbore.

Stretnutie zástupcov SKU s ministerkou školstva, vedy, výskumu a športu SR

Kategória: Aktuality

Dňa 26. 9. 2017 sa na pôde MŠVVaŠ SR uskutočnilo stretnutie zástupcov SKU V. Crmomana a S. Puterkovej s ministerkou školstva M. Lubyovou.

Ministerka školstva Lubyová: Mojou najväčšou výzvou je šport

Kategória: Aktuality

Akademická obec ju považuje za racionálnu a zdatnú odborníčku. Do funkcie ministerky školstva prišla Martina Lubyová (nom. SNS) z vedeckého prostredia. Pre Pravdu priznala, že pri nástupe ju prekvapilo najmä obrovské množstvo rôznorodej práce či veľký mediálny záujem.

Ministerka Martina Lubyová sa stretla s predsedom školských odborárov Pavlom Ondekom

Kategória: Aktuality

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová dnes prijala predsedu Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Pavla Ondeka. Išlo o jedno z jej prvých oficiálnych pracovných stretnutí vo funkcii. Na rokovaní si obe strany vymenili predstavy o vzájomnej spolupráci. Ministerka školstva prejavila záujem o intenzívnu a aktívnu spoluprácu. Predseda školských odborárov predstavil aktivity odborov a vyzdvihol doterajšiu dobrú kooperáciu s ministerstvom.

Nová ministerka školstva: Danko ma riadiť nebude. Školstvo nemôže byť obeťou politikárčenia

Kategória: Aktuality

Nová ministerka školstva Martina Lubyová predstavila po vymenovaní do funkcie základné priority. Zdôraznila, že šéf SNS ju riadiť nebude. So stranou ju spája národné cítenie. Medzi priority zaradila program Učiace sa Slovensko, zvyšovanie platov učiteľov a pracovníkov rezortu školstva a čerpanie eurofondov v oblasti vedy a výskumu.

Ministerstvo nemá peniaze na piatacké testovanie, bude len v niektorých školách

Kategória: Aktuality

Testovanie piatakov sa pre nedostatok financií uskutoční iba na vybraných školách a bude elektronické. Ministerstvo školstva nemá v rozpočte vyčlenené peniaze na tohtoročné testovanie žiakov piateho ročníka základných škôl. Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) preto zrealizuje v priebehu novembra Testovanie 5 elektronickou formou na vzorke základných škôl, ktoré majú dobré pripojenie na internet a dostatočný počet počítačov. O podrobnostiach budú školy včas informované.

Prezident Kiska vymenoval novú ministerku školstva Martinu Lubyovú

Kategória: Aktuality

Po utorkovej príprave na diskusii s prezidentom Andrejom Kiskom sa v stredu Martina Lubyová oficiálne ujala funkcie ministerky školstva ako nominantka SNS. Ihneď po vymenovaní jej prvé kroky viedli len o pár metrov ďalej na Úrad vlády, kde sa zúčastní na svojom premiérovom rokovaní vlády. Kiska Lubyovej pogratuloval k novej funkcii a odovzdal jej menovací dekrét.

Meno novej ministerky školstva je známe. Bude ho viesť Martina Lubyová.

Kategória: Aktuality

Je riaditeľkou Prognostického ústavu SAV. Získala PhD z ekonómie na Centre for Graduate Education – Economics Institute (CERGE-EI) v Prahe a State University of New York, PhD zo štatistiky na Fakulte hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave, JUDr na Právnickej fakulte Univerzity Komenského a Mgr. v odbore biofyzika na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského.

Príhovor poverenej ministerky školstva Gabriely Matečnej pri príležitosti otvorenia nového školského roka

Kategória: Aktuality

Milí žiaci a študenti,
vážení učitelia a rodičia,

začiatok septembra už tradične patrí otvoreniu nového školského roka. Myslím, že nebudem preháňať, ak poviem, že je to pre nás všetkých Veľká udalosť.

Prezident SR poveril riadením rezortu školstva ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú

Kategória: Aktuality

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska prijal dnes (štvrtok 31. augusta) demisiu ministra školstva Petra Plavčana a určil ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú za členku vlády SR, ktorá bude s účinnosťou k 1. septembru 2017 spravovať veci ministra školstva.

Minister školstva Peter Plavčan abdikoval

Kategória: Aktuality

Minister školstva Peter Plavčan (nominant SNS) dnes abdikoval. Na odchod z funkcie ho vyzval v stredu (16.8.) premiér Robert Fico (Smer-SD), predseda SNS Andrej Danko to akceptoval.

"Po zrelej úvahe abdikujem na post ministra školstva, vedy, výskumu a športu, pretože to, čo sa dialo v posledných dňoch, prekročilo všetky medze," uviedol dnes Plavčan. Podľa vlastných slov potrebuje chrániť svoju rodinu aj stranu SNS, ktorá ho nominovala do funkcie. Zároveň sa poďakoval za možnosť byť ministrom.

Minister školstva Peter Plavčan končí vo funkcii

Kategória: Aktuality

Minister školstva Plavčan od začiatku júla čelil kritike pre zvláštne rozdeľovanie eurofondov na výskum a inovácie. R. Fico chce od A. Danka meno nového ministra.

Školy bojujú za slobodu v písaní

Kategória: Aktuality

Ponechajte nám možnosť rozhodnúť sa, ako budeme písať, žiadajú základné školy po celom Slovensku. Reagujú tak na dodatok k štátnemu vzdelávaciemu programu, ktorý schválilo ministerstvo školstva v prvej polovici mája. Podľa nariadenia budú musieť všetci prváci od septembra písať spojitým písaným písmom. Nariadenie tak z tried vytlačí moderné písmo Comenia Script, ktoré začali niektoré školy používať namiesto toho klasického.

Ministerstvo školstva posiela na školy oficiálne usmernenie kvôli účelovým cvičeniam

Kategória: Aktuality

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan sa dnes stretol s riaditeľmi základných škôl, ktoré v tomto školskom roku preverovala Štátna školská inšpekcia kvôli realizácii účelových cvičení. Pri tejto príležitosti minister predstavil aj Usmernenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre školy a školské zariadenia upravujúce postup pri realizácii účelových cvičení (ďalej usmernenie). Cieľom tohto usmernenia je vyvarovať sa situáciám, keď účelové cvičenia na školách realizovali organizácie, ktoré neboli odborne spôsobilé ich uskutočňovať v súlade so štátnym vzdelávacím programom. 

Nový projekt zlepší riadenie odborného školstva pre potreby trhu práce budúcnosti

Kategória: Aktuality

Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Krajňák dňa 20. júna 2017 otvoril na pôde Ministerstva školstva zasadnutie riadiaceho výboru pre realizáciu projektu „Riadenie systému anticipácie európskych zručností na trhu práce – Prehľad Slovenskej republiky“. 

Rezort školstva zabezpečil pre školy reedície 65 titulov učebníc

Kategória: Aktuality

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR nakúpilo pre základné a stredné školy nové vydania (reedície) 65 titulov učebníc v celkovej sume 2 190 620,26 eur. Ku každej získal rezort školstva bezplatne aj licenciu na jej elektronickú verziu, čím ušetril približne 400-tisíc eur.

Učiace sa Slovensko bolo predmetom rokovania školského výboru

Kategória: Aktuality

Na pôde Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport sa diskutovalo o autorskom návrhu dokumentu Národného programu rozvoja výchovy a vzdelávania „Učiace sa Slovensko“. Niekoľkohodinovej diskusie sa zúčastnil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan, všetci autori návrhu dokumentu a členovia výboru.

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk