Vyhľadávanie v aktualitách

Aktuality

Hlavná stránka  

Zoradiť podľa:

knižnica

Pozvánka na konferenciu o M. R. Štefánikovi

Kategória: Aktuality Autor/i: minv.sk

Odbor archívov a registratúr MV SR  v spolupráci s Univerzitnou knižnicou v Bratislave pri príležitosti 100. výročia tragickej smrti Milana Rastislava Štefánika organizuje dvojdňovú archívno-historickú konferenciu Veľký malý muž Milan Rastislav Štefánik spojenú s výstavou Veľký malý muž Milan Rastislav Štefánik v archívnych dokumentoch Slovenského národného archívu.

Pozvánka na celoslovenské odborné semináre pre školské knižnice

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Slovenská pedagogická knižnica v marci organizuje dva celoslovenské odborné semináre s cieľom poskytnúť cenné informácie, praktické skúsenosti a osvedčené postupy pri výkone odborných knižničných činností.

Týždeň slovenských knižníc

Kategória: Aktuality

20. ročník Týždňa slovenských knižníc sa uskutoční  4. – 10. marca 2019 pod spoločným mottom KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH. Organizátormi podujatia sú Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc.

Príručka pre školského knihovníka

Kategória: Aktuality

 Slovenská pedagogická knižnica Príručku pre školského knihovníka v súlade s platným právnym stavom. 

Bibliotéka 8. 11. - 11. 11. 2018

Kategória: Aktuality

26. medzinárodný knižý veĺtrh BIBLIOTÉKA a 23. výstava vzdelávania a didaktickej techniky PEDAGOGIKA sa uskutoční v dňoch 8. až 11. novembra 2018v INCHEBE EXPO v Bratislave. 

Živá knižnica - Búranie predsudkov a stereotypov

Kategória: Aktuality Autor/i: iuventa.sk

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže pozýva na Živú knižnicu - búranie predsudkov a stereotypov, ktorá sa bude konať dňa 5.10. 2018 v KOS v Nitre (Krajské osvetové stredisko, Fatranská 3, Nitra) v čase od 8:30 do 14:30 hod.

Knižný štvrtok

Kategória: Aktuality

Vydavateľstvo Wolters Kluwer si pre vás pripravilo akciu Knižný štvrtok. Počas Knižného štvrtka budete mať možnosť nakúpiť v našom internetovom obchode odborné publikácie s výnimočnými, časovo obmedzenými zľavami. Zľava na vybrané publikácie bude vždy platiť len jeden deň.

Metodické usmernenie k hmotnej zodpovednosti školských knihovníkov

Kategória: Aktuality

Metodické centrum Slovenskej pedagogickej knižnice  pre školské knižnice vydalo v marci metodické usmernenie pre školské knižnice k  hmotnej zodpovednosti školských knihovníkov.

Konferencia - Školské knižnice ako informačné a kultúrne centrá škôl

Kategória: Aktuality

Slovenská pedagogická knižnica organizuje pod záštitou ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Martiny Lubyovej 3. mája 2018 v Univerzitnej knižnici v Bratislave 12. medzinárodnú konferenciu Školské knižnice ako informačné a kultúrne centrá škôl.

Týždeň slovenských knižníc 2018

Kategória: Aktuality

V rámci Týždňa slovenských knižníc - 5. až 11. marca 2018 - bude registrácia nových používateľov knižnično-informačných služieb ZDARMA

Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči - exkurzia v obrazoch

Kategória: Aktuality Autor/i: JUDr. Dagmar Tragalová

Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebenu v Levoči je jediná svojho druhu na Slovensku. Nesie názov po Matejovi Hrebendovi (1796 – 1880), národovcovi, nevidiacom kolportérovi slovenských a českých kníh, ktorý ich ponúkal a šíril tak národnú literatúru. 

Vzory tlačív pedagogickej dokumentácie pre školský rok 2017/2018

Kategória: Aktuality

Vzory tlačív pedagogickej dokumentácie a ďalšej dokumentácie platné pre školský rok 2017/2018 sú zverejnené v Knižnici vzorov pedagogickej dokumentácie a dokladov.  

Katalógy odporúčaného knižného fondu podľa ŠVP budú hotové do konca marca

Kategória: Aktuality

 Katalógy odporúčaného knižného fondu podľa Štátneho vzdelávacieho programu budú hotové do konca marca. Dohodli sa dnes na tom zástupcovia Štátneho pedagogického ústavu a Slovenskej pedagogickej knižnice.

Týždeň slovenských knižníc

Kategória: Aktuality

Od 13. marca do 17. marca 2017 sa uskutoční 18. ročník celoslovenského podujatia "Týždeň slovenských knižníc" (TSK), s mottom KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH. Počas týždňa platí amnestia upomienok. SPK pripravila pre svojich používateľov výstavu „Tvorcovia a vydavatelia knižných publikácií pre slovenské školy do r. 1945 vo fondoch SPK", workshop o technikách coachingu a mentoringu s lektorom Dávidom Králikom, besedu s Mironom Zelinom, seminár zo série „E-zdroje ako nenahraditeľný pomocník pri štúdiu“, rovnako aj celoslovenský seminár zameraný na vedenie povinných odborných evidencií školskej knižnice a na elektronizáciu školských knižníc.

Iniciatíva Za školské knižnice: Školské knižnice zanikajú

Kategória: Aktuality

Daniel Hevier, Gabriela Futová, Dado Nagy a ďalších viac ako 1200 signatárov podporilo Otvorený list na podporu školských knižníc adresovaný ministrovi školstva Petrovi Plavčanovi a štátnemu tajomníkovi ministerstva školstva Petrovi Krajňákovi. Iniciatíva Za školské knižnice tvrdí, že školské knižnice zanikajú a mnohé z existujúcich sú nefunkčné. V roku 2011 malo školskú knižnicu 58 % škôl. O štyri roky neskôr už iba 49% škôl.

Odborné semináre pre školských knihovníkov a riaditeľov základných škôl a stredných škôl

Kategória: Aktuality

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave pripravila dva odborné semináre, ktoré sú určené školským knihovníkom a riaditeľom základných škôl a stredných škôl.  Prvý seminár organizuje Slovenská pedagogická knižnica v spolupráci s Podtatranskou knižnicou v Poprade 16. marca 2017 pre 80 účastníkov. Druhý seminár organizuje Slovenská pedagogická knižnica vo svojich priestoroch 23. marca 2017 pre 60 účastníkov.

Výzva - budovanie a zlepšenie technického vybavenia jazykových učební, školských knižníc, odborných učební rôzneho druhu v základných školách

Kategória: Aktuality

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky vyhlasuje výzvu na predkladanie projektových zámerov na budovanie a zlepšenie technického vybavenia jazykových učební, školských knižníc, odborných učební rôzneho druhu v základných školách.

CVTI SR vyraďuje zo svojich fondov

Kategória: Aktuality

Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky vyraďuje zo svojich fondov knihy. V prípade záujmu treba poslať e-mailovú objednávku na adresu terezia.misovicova@cvtisr.sk do  20. decembra 2016. V objednávke treba uvesť minimálne poradové číslo záznamu, prírastkové číslo a názov dokumentu. Knihy si záujemca musí vyzdvihnúť osobne v budove CVTI SR v Bratislave na Lamačskej ceste 8/a po vzájomnej dohode.

SPK vyhlásila súťaž o najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

Kategória: Aktuality

Školské knižnice sa opäť môžu zapojiť do súťaže o najzaujímavejšie podujatie  k Medzinárodnému dňu školských knižníc. V poradí 12. ročník celoslovenskej akcie sa pod záštitou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana uskutoční 24. októbra 2016. Slovenská pedagogická knižnica (SPgK) ako organizátor zverejní ocenených 30. novembra 2016.

Originálne a jednoduché tipy na podporu čítania

Kategória: Aktuality

Pod záštitou ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Petra Plavčana sa vo štvrtok 12. mája 2016 uskutoční v Univerzitnej knižnici v Bratislave 10. medzinárodná konferencia Školské knižnice ako informačné a kultúrne centrá škôl. Záujemcovia sa môžu na konferenciu prihlásiť do 3. mája 2016.

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk