Vyhľadávanie v aktualitách

Aktuality

Hlavná stránka  

Zoradiť podľa:

kniha

Knižný veľtrh Bibliotéka 2019

Kategória: Aktuality

Tisícky knižných titulov všetkých žánrov, knižné novinky a bestsellery, autogramiády, krsty kníh, besedy so spisovateľmi, bohatý program pre deti i dospelých...a omnoho viac na vás čaká na knižnom veľtrhu Bibliotéka v Inchebe v dňoch 7. 11. - 10. 11. 2019.

NOVINKA - Riadenie školy a školského zariadenia - 3. aktualizované vydanie

Kategória: Aktuality Autor/i: wolterskluwer.sk

Podmienkou efektívneho fungovania výchovno-vzdelávacieho zariadenia je potreba osvojenia si moderných manažérskych metód zo strany riaditeľa a manažmentu školy. Ich uplatnenie v riadiacej funkcii je daná schopnosťou plánovať, organizovať, motivovať a viesť ľudí, koordinovať, komunikovať a kontrolovať tak, aby škola či školské zariadenia fungovalo úspešne. 

Pozvánka na celoslovenské odborné semináre pre školské knižnice

Kategória: Aktuality Autor/i: minedu.sk

Slovenská pedagogická knižnica v marci organizuje dva celoslovenské odborné semináre s cieľom poskytnúť cenné informácie, praktické skúsenosti a osvedčené postupy pri výkone odborných knižničných činností.

Týždeň slovenských knižníc

Kategória: Aktuality

20. ročník Týždňa slovenských knižníc sa uskutoční  4. – 10. marca 2019 pod spoločným mottom KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH. Organizátormi podujatia sú Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc.

Tento august za dopravu vôbec neplatíte!

Kategória: Aktuality Autor/i: WoltersKluwer SR

 

Doprava zdarma do konca augusta!

Všetky knižné publikácie zakúpené od 1. 8. 2018 do 31. 8. 2018 vám pošleme bez nákladov na dopravu!

Týždeň slovenských knižníc 2018

Kategória: Aktuality

V rámci Týždňa slovenských knižníc - 5. až 11. marca 2018 - bude registrácia nových používateľov knižnično-informačných služieb ZDARMA

Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči - exkurzia v obrazoch

Kategória: Aktuality Autor/i: JUDr. Dagmar Tragalová

Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebenu v Levoči je jediná svojho druhu na Slovensku. Nesie názov po Matejovi Hrebendovi (1796 – 1880), národovcovi, nevidiacom kolportérovi slovenských a českých kníh, ktorý ich ponúkal a šíril tak národnú literatúru. 

Krst knihy Školská a rovesnícka mediácia a konferencia rovesníckych mediátorov

Kategória: Aktuality

16. novembra 2017 na žiackej konferencii rovesníckych mediátorov ZŠ Záhorácka (Malacky), ZŠ Alexandra Dubčeka (Bratislava), Spojenej školy (Nižná - stredoškoláci) a prostredníctvom videonahrávok aj ZŠ Park Angelinum (Košice) a ZŠ sv. Cyrila a Metoda (Košice), sa v priestoroch hostiteľskej školy v Malackách konal aj krst knihy vydavateľstva Wolters Kluwer -  Školská a rovesnícka mediácia - riešenie konfliktov v školách a školských zariadeniach.

Zľava 25 % na uvedené publikácie

Kategória: Aktuality

Využite zľavy až 25 % na uvedené publikácie. 

 

Týždeň slovenských knižníc

Kategória: Aktuality

Od 13. marca do 17. marca 2017 sa uskutoční 18. ročník celoslovenského podujatia "Týždeň slovenských knižníc" (TSK), s mottom KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH. Počas týždňa platí amnestia upomienok. SPK pripravila pre svojich používateľov výstavu „Tvorcovia a vydavatelia knižných publikácií pre slovenské školy do r. 1945 vo fondoch SPK", workshop o technikách coachingu a mentoringu s lektorom Dávidom Králikom, besedu s Mironom Zelinom, seminár zo série „E-zdroje ako nenahraditeľný pomocník pri štúdiu“, rovnako aj celoslovenský seminár zameraný na vedenie povinných odborných evidencií školskej knižnice a na elektronizáciu školských knižníc.

Originálne a jednoduché tipy na podporu čítania

Kategória: Aktuality

Pod záštitou ministra školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Petra Plavčana sa vo štvrtok 12. mája 2016 uskutoční v Univerzitnej knižnici v Bratislave 10. medzinárodná konferencia Školské knižnice ako informačné a kultúrne centrá škôl. Záujemcovia sa môžu na konferenciu prihlásiť do 3. mája 2016.

Pozvánka na odborný seminár pre školských knihovníkov

Kategória: Aktuality

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou v Banskej Bystrici pozýva školských knihovníkov na celoslovenský seminár, ktorý bude zameraný na vedenie odborných evidencií školskej knižnice a na elektronizáciu školských knižníc. Podujatie sa uskutoční 7. apríla 2016 v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici.

Týždeň slovenských knižníc v Slovenskej pedagogickej knižnici

Kategória: Aktuality Autor/i: spgk.sk

Od 23. marca do 28. marca 2015 sa uskutoční 16. ročník celoslovenského podujatia "Týždeň slovenských knižníc". V tomto týždni je registrácia v SPG zdarma. Knižnica ponúka ďalšie zaujímavé aktivity. 

Bezplatný odpovedný servis

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk