Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Aktuality

Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020

Kategória: Aktuality Autor/i: culture.gov.sk

Zvýšiť záujem a informovanosť o kultúrnej a historickej minulosti Európy je cieľom tradičnej septembrovej celoeurópskej akcie – Dni európskeho kultúrneho dedičstva. Ich program zároveň cez propagáciu rôznorodého kultúrneho odkazu starého kontinentu podporuje toleranciu a upozorňuje na aktuálne výzvy pre kultúru. 

Tohtoročná téma je Dedičstvo a vzdelanie. Na Slovensku sa uskutočnia pod mottom „Minulosť vzdeláva“ a ponúknu takmer 300 podujatí. Brány počas nich otvoria zvyčajne neprístupné pamiatky a tie bežne prístupné sa zas ukážu „v inom svetle“. Na programe sú prednášky, výstavy, súťaže, ale aj turistické aktivity venované histórii, kultúrnemu dedičstvu a jeho hodnotám.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020 sa na Slovensku slávnostne otvoria 8. septembra v Piešťanoch. Ceremoniál sa začne o 19:30 v letnom kine v mestskom parku.

So svojou aktivitou sa do programu DEKD mohli prihlásiť štátna a verejná správa, územná správa, samosprávy miest a obcí, školy, cirkvi, mimovládne a neziskové organizácie, občianske združenia, súkromné inštitúcie, kultúrno-osvetové inštitúcie, majitelia alebo správcovia národných kultúrnych pamiatok a historických objektov, podnikatelia, ale aj aktívni občania.

Viac o Dňoch európskeho kultúrneho dedičstva a pripravovaných podujatiach možno nájsť na - https://www.dekd.sk/katalog-aktivit.

Zdroj a ďalšie informácie: http://www.culture.gov.sk/aktuality-ministerstva-kultury-36.html?id=2233


Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk