Portál pre riaditeľov škôl a zriaďovateľov
ISSN 1339-925X

Aktuality

COVID-19 Cez víkend sa budú očkovať učitelia 2. dávkou vakcíny

Kategória: Aktuality Autor/i: health.gov.sk

Učitelia, ktorí boli očkovaní prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, dostanú v týchto dňoch termín na druhé očkovanie.

Prvé očkovanie učiteľov prebiehalo najmä v nemocniciach, ktoré už v súčasnosti látkou od spoločnosti AstraZeneca neočkujú, preto bude učiteľom pridelený termín vo veľkokapacitných očkovacích centrách v rovnakých mestách, prípadne v najbližšom otvorenom veľkokapacitnom očkovacom centre. Veľkokapacitné očkovacie centrá v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva zriadili samosprávne kraje.

Všetci učitelia, ktorí majú dostať v nasledujúcich týždňoch druhú dávku vakcíny, sú už preradení do čakárne na druhú dávku očkovacej látky do veľkokapacitných centier. Tí, ktorí majú byť očkovaní najbližší víkend, dostanú tento týždeň po otvorení termínov SMS správou a emailom informáciu o pridelení termínu a miesta očkovania. V najbližších dňoch bude druhou dávkou očkovaných približne 16-tisíc učiteľov.

Vzhľadom na znížené objemy dodávok očkovacej látky od spoločnosti AstraZeneca, z pôvodne avizovanej dodávky 40 800 vakcín na tento týždeň, môže ministerstvo počítať len s dodávkou v objeme 12-tisíc dávok očkovacej látky AstraZeneca. Preto rezort upravil alokácie pre kraje podľa počtov čakajúcich v čakárni na druhú dávku v jednotlivých krajoch, a tak zabezpečil dostatočný počet vakcín na očkovanie pre všetkých učiteľov, ktorí majú dostať druhú dávku.

Zdroj: https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-19-20-04-2021-ockovanie-ucitelia


Odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky pošlite na direktor@wolterskluwer.sk

Archív článkov